Domácí léky na paradentní onemocnění

Přehled

Periodontální onemocnění je chronická infekce bakterií kolem zubů. Mírné formy onemocnění jsou gingivitida, s více závažnými formami známými jako periodontitida. Podmínka ovlivňuje dásně, podkladové kosti zubu a samotný zub. Příznaky a příznaky zahrnují otoky nebo krvácení dásní, citlivost zubů a špatný dech. Může být ovlivněn jeden zub nebo celý ústa. Různé domácí prostředky mohou pomoci odstranit ústa parodontu.

Zuby zubte denně, nejlépe po každém jídle nebo občerstvení. Zuby kartáčujte po dobu tří až čtyř minut při každém čištění.

Pít spousty vody, aby se vyplavily bakterie nebo další částice potravin, které mohou zůstat v ústech. Použijte ústní vodu, abyste zabili všechny existující bakterie v ústech. Podívejte se na přísady, jako je cetylpridiniumchlorid nebo domifenbromid při koupi ústní vody, obě složky odstraňují zuby.

Použijte zubní kartáček po dobu tří měsíců. Podívejte se na rozbité nebo ohnuté štětiny, abyste zjistili, kdy je čas na novou zubní kartáčku. Další ruční zubní kartáčky. Uložte zubní kartáček do pracovní zásuvky nebo ji vložte do svého vozu.

Nezapomeňte na vaše dásně. Masírujte gumovou linku s kartáčem na zuby a uvolněte a odstraňte plátek. Zvýšená cirkulace přivádí kyslík do dásní, takže oblast je zdravější a silnější.

Zvyšte zuby tím, že ve své dietě zahrnujete vysoké množství vitaminu D. Pijte spoustu mléka. Jíte potraviny bohaté na vápník, jako je jogurt, tvaroh a mandle.

Vyčistěte jazyk pomocí nudného nástroje a lžící s obrácenou dolní částí funguje dobře. Vyškrábejte co nejvíce dozadu, aniž byste museli zubat.