Jak dělat rozhodnutí o zdravých potravinách při práci

Plánujte

Pro tolik z nás je tento scénář známý. Začneme den s nejlepším záměrem správně jíst a zůstat aktivní. Pak jdeme do práce a čelíme překážkám, které brání udržení zdravých návyků. Pracoviště je často plné sladkých, vysokokalorických potravin.

Přemístěte se

Možná horší je, že průměrný člověk tráví 13 hodin denně sedí, což vám může vyčerpat energii, zapůsobit na vaši vůli a přimět vás, aby jste toužili po návalu sladkého svačinu. Sedavá povaha práce a pravidelná dostupnost nezdravých potravin je možná proč 41 procent dotázaných pracovníků v roce 2013 uvedlo, že v současné době získali váhu.

Dobrou zprávou je, že se správným plánováním můžete potlačit chuť cukru a odolat tomuto koblihu po celý den! Zde jsou dvě strategie, které můžete začít používat dnes.

V určitém okamžiku během vašeho pracovního dne pravděpodobně narazíte na nízký bod pro energii, zaměření a produktivitu. V těchto chvílích jste zranitelní těmito nezdravými, sladkými (nebo slanými) občerstvením. Možná víte, že čokoládová tyčinka vám poskytne pouze dočasnou podporu, ale vybíráte logiku stranou pro krátkodobé uspokojení.

Chcete-li odolat těmto potížím, sledujte své nízkoenergetické momenty a máte plán.

1. Podívejte se na změnu scenérie. Když se začnete cítit unaveni, přesuňte se do konferenční místnosti, abyste pracovali nebo naplánovali schůzku se spolupracovníkem v jiné části kanceláře. Vyjíždění z křesla a změna životního prostředí může pomoci zvýšit energii a snížit potřebu nezdravého občerstvení.

2. Máte zdravou možnost občerstvení. Pokud přinášíte zdravou svačinu do práce, nezakrývejte ji v zásuvce ani v tašce. Umístěte ji přímo na stole před tím, než narazíte na svůj nízkoenergetický okamžik. Výzkum ukázal, že pravděpodobněji sněžíte to, co vidíte – ať je zdravé nebo nezdravé – než to, co nevidíte.

Zatímco bychom si přáli, že bychom mohli rozloučit den s během nebo třídou spinů, často jsme uvízli v našich křeslech téměř celý den. Naštěstí nedávná studie naznačuje, že dokonce i krátké výkyvy chůze mohou pomoci omezit chuť k cukru.

Výzkumníci z Rakouské univerzity zkoumali schopnost lidí s nadváhou odolat cukrovým svačinkům. Jedna skupina chodila mírným tempem na běžeckém pásu po dobu 15 minut, zatímco druhá skupina seděla ještě 15 minut. Po setkání nebo chůzi účastníci rozbalili kus cukroví. Účastníci, kteří právě chodili, hlásili významně nižší chutě jak při chůzi, tak při držení nezabaleného cukroví.

Tato studie je vzrušující, protože naznačuje, že i v rušném dni můžete vytlačit činnost, která může zvýšit vaši vůli.

* Vezměte dlouhou trasu. Máme tak málo důvodů, abychom se přestěhovali do moderní kanceláře. Když potřebujete vstát, zkuste si dlouhou cestu, kamkoli budete muset jít. Po procházce se budete cítit energičtěji a zvýšíte počet denních kroků.

* Zvažte přidání pracovní stoly nebo pracovního stolu do pracovního prostoru. Díky psacímu stolu můžete chodit po práci a cítit se zdravější, což usnadňuje odolávání pokušení v pokoji. Stojící stůl je mnohem pravděpodobnější, že se budete pohybovat po kanceláři ve srovnání se sedět v židli.

* Plánujte rozjíždějící setkání se zainteresovanými spolupracovníky. Vedle toho, abyste pomohli při výběru zdravějších jídel, chodící setkání jsou často efektivnější a příjemnější než sedět u konferenčního stolu. Podělte se o přínosy rozjíždějících setkání, abyste vytvořili pravidelnou skupinu lidí, kteří chtějí chodit a mluvit.

Udržování zdravých návyků v práci není vždy snadné. Ale díky správným strategiím se můžete ujistit, že práce není v cestě vašich cílů v oblasti zdraví. Další věc, kterou víte, bude, že budete procházet těmi koblihy bez druhé myšlenky.