Jak způsobuje bolesti zubů bolesti hlavy?

Temporomandibulární porucha

TMD znamená poruchu temporoamandibulárního onemocnění. Jedná se o typ stavu, který způsobuje zuby a bolest v zubech. Temporoamandibulární klouby se nacházejí v oblasti, kde se lebka spojí s dolní čelistí. Svaly, které se nacházejí na stranách obličeje, ovládají pohyb, který spojuje. Když jsou tyto svaly zúžené nebo nefungují správně, mohou způsobit bolest při fotografování. Bolest při fotografování, která se často objevuje v ústech a čelisti, může u některých lidí vyvolat bolesti hlavy. Jeden z možných důvodů je kvůli vyšším hladinám estrogenu v těle. Vysoké množství estrogenu se může vyskytnout přirozeně nebo může být výsledkem užívání antikoncepčních tablet nebo jiných estrogenových léků. TMD může být také způsobena abnormalitami a stavy, které se vyskytují v oblasti zubů, jako je například broušení zubů, konzumace tvrdých potravin, žvýkání nadměrného množství žvýkaček a někdy i vymývání zubů moudrosti. Učení, jak zmírnit příznaky užíváním léků proti bolesti, střídání jak teplých, tak studených kompresí a nošení ústa v noci, může pomoci s bolestmi hlavy a dalšími problémy s bolestí.

Abstraktní zub

Abscesní zub je hlavní příčinou bolesti hlavy. Abscesní zub je způsoben těžkou dutinou nebo trhlinou v zube, která vedla k infekci zubu a jeho okolní tkáně. Trigeminální nerv je hlavním nervovým středem hlavy a obličeje. Rozděluje se do několika divizí, které každý slouží své vlastní cestě a fungují v lidské hlavě. Existuje několik hlavních nervů, jako je jazyk, v ústech. Lingual je prominentní bolestivý nerv. Identifikuje pulzující nepohodlí nervů, které se rozrušují kolem abscesového nebo zlomeného zubu. Lingual také pomáhá přenášet chuť a pocit do úst. Pokud je nerv nebo nervy obklopující propíchnutím, tlakem nebo zánětem zubu uvnitř vaku a zásuvky, může stimulovat nervové zakončení a vysílat signály do hlavy, což vede k bodavé, pulzující nebo střelecké bolesti z oblasti čelisti Na horní část nebo na boky hlavy. Jediným způsobem, jak skutečně zmírnit bolest, je hledat pomoc zubního lékaře pro úplné fyzické hodnocení ústní dutiny a případnou extrakci.

Dutiny

Dutiny se tvoří v kořenech a povrchových oblastech zubu. Obvykle jsou způsobeny nedostatkem řádné péče o ústní hygienu, jako je čištění a čištění. Mohou být také způsobeny nadměrnou konzumací sladkých nápojů a občerstvením. Dutiny jsou hlavní příčinou bolesti hlavy. Jakmile zub vybuchne, může dojít k díru a dutina začne jíst pryč na smalt na zubu. To může způsobit, že nervy jsou vystaveny jídlu, horké a studené teplotě a tekutiny a také sladké potraviny. Když nervy reagují na podněty, často přenášejí signály bolesti do jiných oblastí obličeje. Tyto oblasti mohou pociťovat intenzivní nervovou bolest, přestože jsou izolovány na jednom místě. Mohou být velmi bolestivé. Mohou přijít ve vlnách, protože nervy reagují na to, co člověk jedí a pije. Léky proti bolesti, jako je ibuprofen, mohou pomoci, avšak dutiny vyplněné dentistorem zabrání tomu, aby se dutiny rozšířily nebo způsobily další bolest a poškození zubů.