Cvičení na koleno pro pekárskou cysta

Přehled

Bakerova cysta, známá také jako popliteální cysta, je růst naplněný tekutinou, který způsobuje otoky, těsnost a vyklenutí v koleni. To může vést k bolesti při pohybu kolenního kloubu, což omezuje jeho pohyb a sílu. Bakerova cysta obvykle vyplývá z artritidy, slzného chrupavky nebo jiného poškození kolena, podle MayoClinic.com, a přestože se často uzdravuje v průběhu času, cvičení kolen mohou pomoci zvýšit sílu a užitečnost kolen během přítomnosti cysty .

Zvedá se noha

Zvednuté nohy pomáhají posílit vaše vnitřní stehno, které je často slabší než vnější stehno a může způsobit nerovnováhu v koleni. Chcete-li provést toto cvičení, položte na obě kotníky 1 lb. Kotníku a položte na židli. Vyrovnejte jednu z vašich nohou před vámi, držte tuto pozici po dobu jedné minuty, pak koleno ohněte pod úhlem 45 stupňů a podržte jej po dobu 30 sekund. Po držení ohnuté polohy vrátit nohu do klidové polohy nohama na zemi a odpočinout po dobu jedné minuty. Opakujte až čtyřikrát a zvyšte množství váhy až po intenzitu cvičení, jak postupujete.

Zadní část kolena

Zadní část kolenního úseku pomáhá natahovat kosti, telata a zádové svaly kromě zadní části kolena. Postavte se a položte kuličky jedné nohy na krok nebo obrubník před vámi. Držte kolena a zase rovně, jak se budete ohýbat, abyste se dotýkali vašich prstů, nebo alespoň protáhnout a snažit se je oslovit. Držte tuto pozici po dobu 20 sekund, poté přepněte nohy a zopakujte cvičení.

Přímé nohy se zvedají

Toto cvičení pomáhá posílit čtyřkřídlé svaly ve vztahu k tomu, jak podporují kolenní kloub. Stejně jako zvýšené ohnuté nohy vyžaduje toto cvičení také použití 1 kg hmotnosti kotníku. Noste závaží a sedněte si na židli. Položte jednu nohu na podlahu a druhou položte přímo před sebe na židli nebo opěrku nohou. Zvedněte nohu o několik centimetrů od povrchu a udržujte ji rovně. Držte tuto pozici po dobu 10 sekund, pak vraťte nohu na sedačku nebo opěrku nohou po dobu 10 sekund. Pokračujte v cvičení po dobu až tří minut, poté opakujte na druhé noze.