Domácí léky na dýchací potíže

Alcanfor

Více než 200 virů může napadnout horní části dýchacích cest a způsobit problémy s dýcháním, podle Penn State Milton S. Hershey Medical Center College of Medicine. Kromě toho existuje mnoho dalších příčin potíží s dýcháním, od alergií až po astma. Domácí léky mohou být užitečné při potírání symptomů a urychlení zotavení, nicméně s lékařem byste měli konzultovat před použitím domácí opravné prostředky.

Kuřecí polévka

Alcanfor nebo kafrový olej mohou být užitečné při zmírnění problémů s dýcháním, říkají odborníci na Pediatrickém oddělení Kolumbijské univerzity v dětské nemocnici Morgan Stanley v New Yorku – Presbyterian v jejich “Rychlém průvodci domácími prostředky”. Olej by měl být aplikován místně na krk, tvář a čelo hrudníku pro účely inhalace. U kojenců může být křišťál Alcanfor navázán na zápěstí, aby se udržel na svém místě. Kafrový olej má velmi silný zápach a může být užitečný při zmírnění přetížení sinusů a hrudníku v případech chřipky, nachlazení a jiných onemocnění horních cest dýchacích. Alcanfor může způsobit podráždění pokožky, ekzém a závažné nežádoucí účinky u dětí mladších 2 let. Neměl by být používán v blízkosti nosu nebo pro inhalaci u těchto mladších dětí. Nepoužívejte kafrový olej, pokud používáte homeopatické léky, protože je činí neúčinnými. Lékař by měl být konzultován ohledně konkrétních indikací a návodů k použití.

Over-the-Counter Cold a protilátek proti chřipce

Kuřecí polévka byla používána po stovky let a věří se, že někteří mají téměř magické síly léčení. Ačkoli neexistují žádné vědecké důkazy, které by naznačovaly, že kuřecí polévka je všelékem všech nemocí, rodiče ji nabízejí dětem, aby pomohli uklidnit zchlazené a zmírnit přetížení, podle Penn State Milton S. Hershey Medical Center College of Medicine. Teplo polévky a páry vycházející z misky mohou být činiteli, které pomáhají uvolnit těsnost v hrudníku a zmírnit ucpání v dutinách, což jim umožňuje volně pracovat.

Homeopatické album Arsenicum

Použití léků proti chladu a proti chřipce, které jsou dostupné bez lékařského předpisu, může zmírnit příznaky a dočasně snížit problémy s dýcháním. Zvláště antihistaminika může vyschnout a zmršťovat přetížené nosní a sinusové tkáně, což umožňuje snadnější dýchání. Tyto nápravné prostředky by měly být používány uvážlivě a měl by být konzultován zdravotník, pokud jde o podávaná množství a trvání léčby.

Homeopatický přípravek známý jako Arsenicum může být užitečný v případech, kdy je dýchání obtížné, jako v případě astmatu a dalších onemocnění horních cest dýchacích, podle zdravotního systému Michiganské univerzity. Jedinci, kteří potřebují Arsenicum, mohou mít problémy s dýcháním, s nástupem po půlnoci. Dýchání je často horší při ležení a osoba může být velmi nepokojná, ale cítit se vyčerpaná. Existuje obrovská úzkost a strach spojený s těmito problémy s dýcháním, zejména při astmatickém záchvatu. Přípravek může být užitečný, jestliže je suché sípání a produktivní kašel vyvolávající bílou, pěnovou tekutinu. Osoba může být žíznivá pro studené nápoje a cítit se chladná. Arsenicum je k dispozici v obchodech se zdravou výživou a on-line homeopatických lékárnách. Pokud náprava nepomůže symptomům, může to znamenat potřebu dalšího nápravy. Homeopath by měl být konzultován pro další pokyny a návrhy na dávkování.