Hostit vegetariánský den v Turecku

Otázka: Jaké jsou dary a nevýhody ohledně předvedení toho, co bylo učiněno, aby bylo jídlo snadnější?

Myslím, že hostitelé i vegetariánští hosté by měli být co možná nejlépe ochotní a neměli by příliš mnoho povyk. Prostě jsem nechal hostitele vědět, co nebudu jíst, a pak jsem je nechal vědět, co mohu jíst. (Obvykle si neuvědomují, že je tu hodně k jídlu!) Říkám jim, aby pro mě nic zvláštního neměli, abych mohl jíst přílohy, pokud neobsahují živočišné potraviny. Lidé často zapomínají, že veganské pokrmy jsou inkluzivní, nikoli exkluzivní (každý může jíst veganské pokrmy). Také bych vám nabídl, aby se podělil s ostatními, pokud se jim líbí. Mohla bych také nabídnout, že pro sebe (a každého, kdo by ji chtěl zkusit) přinesou veganskou omáčku a možná nějakou Zemní rovnováhu (margarín) a veganský dezert.

Otázka: Jaké otázky by měl host požádat?

Věřím také, že ani hostitelé, ani vegetariánští hosté by neměli diskutovat o dietních volbách u stolu. To může způsobit nepohodlné rozhovory, pokud někdo věří, že se musí vysvětlit, nebo jiný host agresivně zpochybňuje vegetariánské motivy (to se děje často). Jsou ještě další věci, o kterých mluvit! Pokud se někdo vrátí na stůl, tak jenom řeknu, že budu rád zodpovím své otázky po jídle.

Otázka: Jaké složky by měl host sledovat?

Bylo by skvělé, kdyby se hostitel zeptal, jaké potraviny se vegetariánský host vyhýbá, a pokud hostitel není obeznámen s vegetariánskými / veganskými potravinami, mohou požádat o návrhy na jednoduché pokrmy, které si každý může vychutnat, a to nejen vegetariánů.

Otázka: Měl by hostitel plánovat pro hosta samostatné jídlo nebo existují jednoduché náhražky tradičních ingrediencí díkůvzdání?

Další rada pro vegetariánské / veganské hosty: Pokud nejste skutečně alergičtí na určité jídlo nebo máte celiakii, nemusíte se rozmazlovat, jestliže některé potraviny, které se chcete vyhnout, by mohly být v nabídce (jako je olej, pšenice nebo sója) . Je to jen jedno jídlo a nemusíte hodně jíst. Pokud hostitelé jdou do všech potíží, aby mohli jíst, nemusíte očekávat, že budou vyhovovat všem malým preferencím. Mohlo by je prostě odložit, aby někdy vyzval dalšího vegetariána k jídlu. Pokud jste na druhé straně alergičtí nebo máte celiakii, v každém případě je nechte vědět a nabídněte, abyste přinesli nějaké jídlo, které můžete bezpečně jíst.

Otázka: Měl by se hostitel starat o zobrazení ptáka z krůt? Bude to urážet vegetariánské nebo veganské hosty?

Pro vegany i vegetariány: kousky šunky nebo slaniny, masový nebo drůbeží vývar, ryby nebo mořské plody, želatina, mléčná čokoláda, bílá čokoláda. U veganů se vyvarujte vajec nebo vaječných výrobků, mléčných výrobků (zejména sýrů) nebo medu.

Z tradičního typu jídla by vegan mohl jíst brusinkovou omáčku, saláty, zeleninové pokrmy, bramborovou kaši, praženou squash, sladké brambory, chléb nebo rohlíky. Předpokládá se, že hostitel je ochoten tyto výrobky vyrobit bez živočišných produktů, což, jak jsem již zmínil, by bylo vhodné pro všechny hosty. Na místo másla lze použít rovnováhu na zemi nebo olivový olej, tmavý sezamový olej namísto slaninového tuku, komerční mléko bez mléka místo mléka, vegetariánský vývar namísto masného vývaru. Pokud je mísa obvykle vyrobena ze sýra a / nebo slaniny nebo šunky, může být nejdříve připravena nějaká mísa [připravována bez živočišných produktů] a odložena pro vegany.

Dokonce i některé náplně mohou být vyrobeny jako vegan. Pokud se na vycpávání použije rovnováha země nebo olej, veganský vývar ji navlhčí a žádné vajíčko, mořské plody ani maso se nepřidá, některé z nich mohou být zabaleny do nádoby na pečení nebo do pánve na talíř s tmavým sezamovým olejem a vrchní kartáč Se stejným olejem. To může být pečené, pokryté fólií asi 1 hodinu při 325 až 400 stupních F

Všechny tyto věci jsou spousty jídla. Ale pokud hostitelé chtějí poskytnout veganské hlavní pokrmy, mohou si koupit tofurky nebo pečené pečivo. Amy’s Kitchen má také vynikající koláč bez mléčných zelenin. Nebo by mohli skočit s slavnostní divokou rýží směs brusin a ořechů a pečeme to.

Co se týče dezertů, může veganský host nabídnout, aby jeden, nebo hostitelé, pokud nechtějí vyzkoušet veganský recept sami, mohli koupit veganskou grahamovou krupičkovou drobivou krustou a nějakou veganskou zmrzlinou v obchodě s potravinami a zmrazit Zmrzlinový koláč. Mohli by také koupit nějaký Soyatoo! Nebo MimicCreme šlehající veganskou polevou a / nebo veganskou čokoládovou nebo karamelovou omáčkou. Znovu to mohlo být sdíleno se všemi hosty.

Myslím si, že kdybych jako veganská nebo vegetariánská neměla být kolem masa, tak bych pozdravil pozvání. Já osobně jsem se naučil být pohodlný u masoře a já prostě ignoruji maso a vychutnávám si vlastní jídlo. Ale každý má svou úroveň komfortu.

Z hostitelské strany by chtěli požádat vegetariánského hosta, jak se cítí mít celý pečený pták rozřezaný u stolu. Pokud by radši neviděli celý pták, mohl by být vytesán do kuchyně a podáván na talíři.