Jak ruční ohřívače pracují

Typy ručních ohřívačů

Pokud jde o ruční ohřívače, používají se k výrobě tepla dva typy chemických reakcí: přesycený roztok a aktivovaný vzduchem. Tyto chemické reakce působí k vytvoření exotermického uvolňování tepla, ale dělají to velmi odlišnými metodami. Tyto typy ohřívačů se nejlépe používají, pokud jsou umístěny v těsných prostorách, například v rukavicích, botách nebo kapsách. Nabízejí lehký a přenosný přístup k vytváření tepla, který pomáhá udržovat končetiny teplé během chladného počasí.

Air-aktivované zahřívače

Ruční ohřívače ručně vyvíjejí teplo procesem známým jako oxidace. Jakmile narazíte na těsnění balení, vzduch se dostane do obalu malými perforovanými otvory v samotném ohřívacím vaku. Molekuly vzduchu reagují se železem v pytli na ohřívání rukou a tvoří oxid železa, jinak známý jako rez. Taška je navržena tak, aby zachytávala jakoukoli vlhkost, udržuje ruce uživatele suchou, zatímco složka nazvaná vermikulit drží teplo a brání tomu, aby opustil místo reakce. Naopak, pro rozptýlení tohoto tepla v celém obalovém materiálu se často přidává také uhlík. Sůl je zahrnuta pro své katalytické vlastnosti při výrobě okamžitého tepla. Pro vyplnění zbývajícího místa v sáčku se celulóza používá jako inertní složka společně s dřevěným uhlím nebo pilinami.

Přesycené roztoky

Druhý typ ručních ohřívačů používá chemickou reakci nazývanou přesycené roztoky. Tito obvykle obsahují kovové disky uprostřed nich. Abyste aktivovali teplo, musí být kovový disk zachycen. To způsobuje, že krystaly uvnitř ohřívače se vysráží. Tato uvolněná tepelná energie je udržována v sáčku, čímž se získává teplo tak, aby dosáhlo teploty až 130 stupňů Fahrenheita. Používají stolní soli jinak známé jako octan sodný. Počáteční varu ručního ohřívače musí být provedeno, aby se nejlépe rozpustila sůl, čímž vznikne přesycené řešení schopné udržovat teplo po delší dobu. Tyto podložky jsou opět použitelné, když je vaříte ve vodě po dobu několika minut, jsou připraveny k opětovnému použití.