Léky pro nedostatečnou motivaci z deprese

Přehled

Deprese je hlavní příčinou invalidity pro Američany ve věku 15 až 44 let podle Národního ústavu duševního zdraví. Ovlivňuje jak duševní, tak i fyzické aspekty života, někdy je obtížné dokonce ráno zvedat. Existuje mnoho dostupných léků, které pomáhají při obnově pohybu a podněcují činnost k naplnění života.

SSRI

Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu nebo SSRI pomáhají zmírnit depresi zvýšením hladiny serotoninu v mozku. Tyto léky dosáhnou toho, že zabraňují nervovým buňkám reabsorbovat serotonin, což zlepšuje náladu a symptomy deprese. Podle MayoClinic.com účinnost SSRI závisí na genetickém složení pacienta. Navíc jednotlivci mohou mít různé odpovědi na různé léky SSRI. Pacienti proto musí často zkoušet několik léků, než najdou ten, který je nejúčinnější.

TCA

Tricyklické antidepresiva nebo TCA léčí depresi obnovením rovnováhy některých neurotransmiterů v mozku. Zvyšují hladinu epinefrinu a norepinefrinu a současně snižují acetylcholin. MayoClinic.com naznačuje, že TCA ovlivňují i ​​další receptory v mozku, což vede k možným nežádoucím účinkům ospalosti, přírůstku hmotnosti a nevolnosti. Nejen, že TCA léčí depresi, ale jsou také používány pro obsesivně-kompulzivní poruchu, panickou poruchu a chronickou bolest.

SNRI

Inhibitory zpětného vychytávání serotoninu a norepinefrinu nebo SNRI léčí depresi zvýšením hladiny norepinefrinu a serotoninu v mozku. MayoClinic.com uvádí, že mechanismus účinku pro SNRI není stanoven, ale vyšší hladiny neurotransmiteru mohou zlepšit náladu zvýšením přenosu v mozku. Nežádoucí účinky zahrnují nespavost, úzkost a agitovanost.