Seznam potravin, které spouští tuky

Ne všechny potraviny jsou vytvořeny stejné, pokud jde o hustotu živin. Zpracované a rafinované potraviny často obsahují prázdné kalorie a škodlivé tuky, které vedou k přírůstku hmotnosti. Na druhou stranu, ovoce, zelenina, celozrnná vláknina, chudé bílkoviny a “dobré” tuky, jako je olivový olej, mohou lidem pomoci udržet se zdobené a zdravé. Vědět, které potraviny vyvolávající tuky, které se mají vyhnout, je nezbytné pro zlepšení celkového zdraví.

Cukry jsou spojeny s více než 60 onemocněními a jsou špičkovými pachateli. Sledujte přísady etikety pro kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktosu, bílý cukr, med, melasu, sacharózu, glukózu, fruktózu, maltózu a kukuřičný sirup. Monitorujte svůj příjem na večeři i v nápojích. Ženy by neměly denně užívat více než 100 kalorií přidaných cukrů. To je 25 gramů. Muži by měli omezit příjem na 150 denních kalorií, což je 37,5 gramů.

Trans-tuky blokují schopnost těla využívat dobré, esenciální mastné kyseliny pro své výhody při spalování tuků. Tyto hydrogenované a částečně hydrogenované oleje se nacházejí v zpracovaných rostlinných olejích a zkracovacích olejích, margarínu a pečiva. Zvyšují váš “špatný” LDL cholesterol a snižují váš “dobrý” HDL cholesterol.

Nasycený tuk pochází z živočišných zdrojů včetně hovězího tuku, vepřového masa, jehněčího masa, masa z masa a plnotučných mléčných výrobků. Zeleninovými zdroji jsou kakaové máslo, palmový olej, kokosový olej a olej z palmových jader.

Rafinované sacharidy se rychle přeměňují na cukry v těle, což vede k nežádoucímu tuku. Stejně jako nadměrný cukr mohou tyto sacharidy zvýšit hladinu triglyceridů a snížit hladinu HDL nebo dobrého cholesterolu. Pachatelé zahrnují chleby, krekry nebo obiloviny, které mají v prvních složkách slova “bělené” nebo “obohacené”, bílá rýže a bílé těstoviny. Také si dávejte pozor na “beztučné” potraviny, které jsou často bohaté na sacharidy a cukr.

Lidé často vypijí nežádoucí kalorie bez druhé myšlenky. Alkohol, i v malých množstvích, může vyvolat velké změny hladin triglyceridů v plazmě, což vede k nežádoucímu tuku. Mnoho džusů a šťávy má přidané cukry a dokonce i 100 procent šťávy může vést k nárůstu hmotnosti, pokud je používáno nadměrně. Sportovní nápoje a sodovky mají často vysoký obsah cukru.

Přehled

Cukry

Trans tuky

Nasycený tuk

Rafinované sacharidy

Nápoje