Seznam zdravých potravin a občerstvení

Podle University of Florida byla vaše maminka špatná, když řekla, že svačiny by zničily vaši chuť k jídlu. Ve skutečnosti jíst zdravou svačinu několik hodin před jídlem může ve skutečnosti zvýšit vaši chuť k jídlu. Je také mýtem, že snacking znamená přírůstek hmotnosti. Zdravé občerstvení pomáhá regulovat krevní tlak a udržuje energetickou hladinu i po celý den. Při snackování je vždy dobré držet zdravé, celé potraviny, jako je ovoce, zelenina nebo celozrnné spíše než štěpky, sušenky nebo jiné sladké, mastné občerstvení.

Ovocie je přirozená zdravá svačinková volba, a také, která je pohodlná a vysoce přenosná. Můžete jíst různými způsoby, v různých formách, jako jsou čerstvé ovoce, sušené ovoce, ovocné šťávy nebo ovocné pyré (například jablečná omáčka). Populární ovoce zahrnují jablka, pomeranče, hrušky, banány, ananas, mango, jahody, ostružiny a broskve. Pro snack nápady, zkuste jablka namočené v arašídovém másle nebo hrst bobulí v jogurtu smoothie. Stuff hroznů s celými mandlemi a hodit se se sušenými ovocemi, aby stezka mix s různými textury.

Surová zelenina je stejně zdravá a pohodlná jako čerstvé ovoce. Příklady zahrnují mrkvové tyčinky, celer, plátky okurky, brokolice, hrachové lusky, fazolky a paprikové pásy. Pro zdravé nápady svačinu zkuste ponořit různé druhy zeleniny do humusu. Odstraňte několik odrůd nakrájené zeleniny s vaším oblíbeným zdravým dresinkem. Vrstvy surových zeleniny na špejlech, aby se zeleninové kabobové nebo grilovaná zelenina jíst v zábalu nebo pita.

Celá zrna jsou zdravou elektrárnou. Ministerstvo zemědělství USA doporučuje, aby každý den jedl 3 oz celozrnných produktů. American Heart Association doporučuje celá zrna jako součást zdravé výživy srdce. Jsou naloženy vlákny a živinami. Občerstvení na celozrnných obilovinách nebo obilovinách s nízkým obsahem cukru. Vytvořte hnědé rýžové kuličky, které můžete popadat v ústech na cestách. Obsluhujte ocelovou stroužku z oceli. Vytvořte salát s hnědou rýží, medem a plátkem ovoce.

Fazole a ořechy jsou také zdravé srdce. Kromě toho, že jsou nasycené vlákninou, jsou také bohaté na bílkoviny, železo a vitamíny. Ořechy jsou bohaté na mono a polynenasycené oleje, které jsou zdravé srdci. Pro nápady na občerstvení rozmačkávejte vařené fazole na celé pšeničné plátky pšenice. Vytvořte humus na bázi fazole na čerstvé zelenině. Jezte hrst nesolených kešu, mandlí nebo arašíd. Chraňte některé sušené fazole a ořechy dohromady, abyste připravili směs s vysokým obsahem bílkovin. Rozštěpte nějaké arašídové máslo na celý pšeničný chléb.

Přehled

Ovoce

Zelenina

Celá zrna

Fazole a ořechy