Domácí léky na nafoukanou tvář

Přehled

Vzduchová, nafoukaná tvář se objevuje, když tekutiny se tvoří v tkáních obličeje. Existuje řada domácích prostředků k léčbě mírného otoku obličeje. Obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče, pokud se u Vás objeví závažné, náhlé nebo bolestivé otoky, pokud se časem zhorší, pokud máte potíže s dýcháním nebo máte příznaky infekce, jako je horečka, zarudnutí nebo něha, doporučuje National Institutes of Health.

Voda

Nedostatečný přívod vody může způsobit, že vaše tělo začne uchovávat vodu jako obranný mechanismus. Protivite tuto tendenci tím, že pijete spoustu vody po celý den. Držte se pryč od diuretických tekutin, jako je soda, káva, čaj a alkohol, které zvyšují močení, čímž se snižuje množství vody v těle. Omezte také příjem soli, aby se vaše tělo nemohlo zadržet.

Pampeliška

Vzhledem k tomu, že kořen pampelišky je protizánětlivá bylina, může pomoci snížit otok v obličeji, ačkoli národní instituce zdraví považuje stávající vědecké důkazy příliš omezené, aby vyvodily skutečné závěry o účinnosti pampelišky při snižování otoků. Obvyklé dávky pro kořen pampelišky jsou mezi 1 a 2 lyžičkami. Z kořenové tinktury 1: 5.

Meloun Džus

Chladný osvěžující ovocný nápoj nabízí brzy ráno zvýšení energie a také prostředky k nápravě nafouknuté tváře. Kousek chlazeného melounu nakrájíme na kousky, nakrájíme na kousky a promícháme do mixéru. Není potřeba odstraňovat semena. Stačí se smíchat, napnout a užít si posilování vitamínu C, které by mělo pomáhat otoku v obličeji rychle klesat.

Externí prostředky

Použijte studené komprese ke snížení otoku obličeje. Pokud je otok hlavně kolem očí, umístěte dvě nerezové čajové lžičky do mrazničky na několik minut a pak je držte nad svými uzavřenými očima, doporučuje Holistic-online.com. Nebo zkusit plátky chladné okurky, které snižují krevní cévy kvůli jeho těkkým vlastnostem. Jednoduše si lehněte a položte plátky okurek pod oči nebo jinde na tváři. Odpočívejte asi 10 minut, když jim dovolíte snižovat otoky. Zvlhčené čajové sáčky budou mít stejný účinek – stačí si uvědomit, že používáte různé druhy čaje v kofeinu. Pokuste se také zdokonalit hlavu během spánku. Buď použijte další polštáře nebo zdvihněte hlavu své postele tím, že opřete přední nohy o robustní dřevěné bloky.