Domácí prostředky pro odstranění plaku ze zubů

Prášek do pečiva

Plaketa zanechaná na vašich zubech může tvořit zubní kámen, těžce nažloutlé minerální ložisko nazývané také kalkul. Jakmile máte na zuby počet, jejich čištění se stává obtížnější a vaše dásně se mohou otupit nebo krvácet snadno. Odstranění kalkulátu obvykle vyžaduje návštěvu zubaře. Prevence plaků by měla být cílem. Udržování zubů bez povlaku nejenže vám poskytne krásný úsměv, ale také pomůže snížit vaše šance na onemocnění dásní a zubní kaz.

Hedvábné nitě

Stará pohotovostní pečená soda odstraňuje plaketu z vašich zubů, doporučuje MotherNature.com. Funguje to. Jednoduše nalijte trochu sódy do malého mísy, ponořte si do ní tlumenou zubní kartáčku a použijte ji k vyčištění plaku. Můžete také namíchat špetku soli do lžíce sódy na pečení a kartáč s touto směsí, abyste odstranili povlak.

Potravinářské barvivo

Dentální niť odstraňuje těžko dostupný povlak mezi zuby a nad dásní. Zvažte návrat k hedvábnímu materiálu, který byl podle webu Green Eco Services nejstarším materiálem a je biologicky odbouratelný materiál, na rozdíl od nylonové nebo teflonové nitě dostupné ve většině obchodů. Protáhněte hedvábnou nit mezi zuby jemným pohybem dozadu a dopředu. Když se závit dotýká vaší gumové linie, zakřivuje se v “C” proti jednomu zubu a posuňte jej mezi zub a gumu, dokud necítíte nepatrný odpor. Poté zakrouťte nit kolem druhého zubu stejným způsobem.

Sýr

Identifikujte existující plak na zubech pomocí potravinářské barvy. Nejprve naneste na rty tenkou vrstvu vazelíny, abyste zabránili jejich barvení. Pak vezměte čajovou lžičku potravinářské barvy a rozmačkávejte ji v ústech. Vyplivněte je, opláchněte čistou vodou a vyhledejte plakku na zubech. Destičku odstraňte kartáčem. V budoucnu věnujte zvláštní pozornost čištění míst, kde jste pozorovali plakové formace.

Jedení méně než unce starého syra, jako je švýcarský nebo čedar, před jídlem může pomoci neutralizovat kyseliny, které ovlivňují výrobu plaků. Starší a smellier sýr, tím efektivnější to bývá. Zložka ve stárnutém sýru působí jako tlumící činidlo, vysvětluje MotherNature.com. Středisko studentské péče na univerzitě v Chicagu souhlasí s tím, že malé množství surových arašídů bude mít stejný účinek, neutralizuje ústní kyseliny a remineralizuje zuby.