Materiály používané pro fotbalové míče

Přehled

Každý fotbal NFL je vyroben z nejrůznějších materiálů v malé továrně umístěné v Adě v Ohiu. Časné fotbalové míče byly velmi jednoduché, ale dnešní fotbalové míče se vyvinuly technologií a mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů, včetně kůže a pryže. Tyto materiály jsou zvoleny z mnoha důvodů, jako je trvanlivost a přilnavost.

Pravá kůže

Kůže je materiál č. 1 používaný pro fotbalové míče. Poskytuje nejvyšší stupeň fotbalu pro hry a tréninky, protože je vyroben z procesu opalování, díky němuž je kůže lépe uchopitelná. Kožené fotbalové míčky jsou často voděodolné, takže je lze použít na trávnících a mokrých podmínkách.

Kompozity

Kompozitní materiály – nebo syntetická kůže – byly představeny jako levná alternativa k pravé kůži. Tyto míče budou mít schopnost odolávat počasí a zlepšit přilnavost a trvanlivost. Fotbalové koule z kompozitních materiálů se běžně používají pro cvičení a rekreace.

Guma

Nepromokavá pryž může být použita k zakrytí vnější strany fotbalu, aby poskytla trvanlivý a snadno se uchopil fotbal. Pogumované šněrování se používá také k šití fotbalu, takže je ideální pro rekreační použití v jakémkoli počasí.

Měchýř

Gumový močový měchýř se drží uvnitř čtyř kusů kůže, aby držel vzduch. Každý fotbal bude obsahovat gumový měchýř, který lze nafukovat pomocí vzduchového čerpadla.