Potraviny s vysokým obsahem vlákniny, bez pšenice

Přehled

Vlákno tělu neabsorbuje, ale poskytuje objem nebo hrubý materiál, který prochází, což umožňuje, aby střeva fungovala normálně. Dobrou zprávou pro kohokoli, kdo následuje po pšeničné stravě, je, že najít vhodné potraviny s vysokým obsahem vlákniny není tak obtížné, jak si myslíte. Jiné rostlinné potraviny mají spoustu vlákniny.

Fazole

Fazole jsou vynikajícím zdrojem vlákniny, pokud se vyvarujete pšenice. Podle amerického ministerstva zemědělství obsahují námořní boby 9,5 g vlákniny na 1/2 šálku, ledvinové boby přicházejí na 8,2 g a černé fazole na 7,5 g. Vyberte si svůj oblíbený typ fazolí a přidejte jej do salátů, polévek, dušených těstovin a kamenů pro plnění, bez pšenice.

Hrášek a čočka

Hrach a čočka jsou alternativou fazole. Postupujte podle pokynů pro namáčení a vaření na balení a přidejte je na polévky a džusy, abyste získali extra objem. USDA uvádí, že rozdělený hrášek obsahuje 8,1 g vlákniny na 1/2 šálku, zatímco čočka obsahuje 7,8 g. Chickpeas jsou také vysoce vláknité – zkuste snacking na chleba bez pšenice nebo krekry šíří hummus pro rychlou podporu.

Ovoce

Bobule jsou druhy plodů nejvíce bohaté na vlákninu v důsledku semen uvnitř nich. Maliny obsahují 4,0 g vlákniny na 1/2 šálku, podle USDA. Vyzkoušejte letní ovocné saláty, jahody a smetanou nebo dušené ostružiny a jablko s pudinkem pro pudinky, které podpoří příjem vlákniny. Pro svačiny neobsahující pšenici s vysokým obsahem vlákniny vyzkoušejte jablka, hrušky, banány, pomeranče nebo jakýkoli druh sušeného ovoce. Nechte kůži na jablkách a hruškách, protože tam je vlákno.

Zelenina

Brambory a sladké brambory mohou poskytnout základnu s vysokým obsahem vláken na hlavní pšenici bez pšenice. Zanecháním pokožky a vypalováním středního bramboru získáte podle USDA 3,8 g vlákniny, zatímco verze sladké brambory činí 4,8 g. Zelená fazole, špenát, brambůrky, zelí, houby a sladká kukuřice mohou být podávány jako hlavní vláknové doplňky s vysokým obsahem vlákniny.

Pšenice je složkou většiny běžných chlebů, koláčů a sušenek, ale existují i ​​jiné zrna, které mají vysoký obsah vlákniny a jsou bezpečné jíst. Žito je dobrou alternativou k pšenici. Žitný chléb a sušenky jsou nejrozšířenější produkty raže a jsou zabaleny vláknem. USDA říká, že dvě krekry vám poskytnou 5,0 g vlákniny. Ostatní zrna, které je třeba pozorovat, zahrnují oves, ječmen a hnědou rýži.

Zrna