Přísady v šťávě xango

Přehled

Společnost, která vyrábí Xango, říká, že jejich výrobek je původní nápoj na mangosteen. Tvrdí, že jejich přísady dodávají přirozeně se vyskytující fytonutrienty včetně xantonů, které mají protizánětlivé účinky, plus katechiny a proantokyanidiny, dva flavonoidy s antioxidačními vlastnostmi. Xango Juice – směs ovocných šťáv a pyré – není certifikována jako organická, ale mangosteeny jsou bez pesticidů. Někteří vědci a lékaři se domnívají, že mnoho ovocných džusů a nápojů je srovnatelně výživné, nicméně žádné přesvědčivé testy nepotvrdily, že šťávy Xango poskytují jedinečné přínosy pro zdraví.

Mangosteen

Rekonstituovaná šťáva z mangostanového ovoce je první složkou v šťávě Xango. Ovoce mangostanu roste v jihovýchodní Asii a dalších tropických místech. Je to fialová, podobná jako malá jablka, s tvrdou kůží a pěti až sedmi semeny, z nichž každý je obklopen šťavnatou krytinou nazývanou aril. Chuť mangosteenovy buničiny se nazývá “vynikající”, “nepopsatelná” a směs broskve, jahod, ananasu a vanilky. Celé ovoce, včetně jeho bílé masité kyselé buničiny, semena a červenohnědově bohaté kůry bohaté na živiny, se čistí a mísí s jiným ovocem a vytváří šťávu Xango.

Jablko

Koncentrát jablečné šťávy je součástí směsi šťávy Xango. Ačkoli neexistují žádné definitivní lidské studie o šťávě Xango, jednotlivé ovoce tohoto nápoje mají zdravotní přínos. Tým výzkumníků na UC Davis School of Medicine zjistil, že pití jablečného džusu snižuje rizikové faktory srdečního onemocnění. Phytonutrienty v jablečné šťávě brání rozpadu LDL nebo “špatného” cholesterolu.

Hrozny

Hroznová šťáva, přísada do Xango, obsahuje flavonoidy, které jsou antioxidanty, které zvyšují HDL nebo “dobrý” cholesterol a snižují riziko aterosklerózy. Antioxidanty v purpurových hroznech mohou pomoci snížení krevního tlaku a snížení rizika srdečních onemocnění tím, že uvolní krevní cévy a umožní snadnější tok krve. Na základě svého výzkumu Cornellova univerzita a Ministerstvo zemědělství USA varují, že polyfenoly a antioxidanty v tmavé hroznové šťávě poskytující zdravotní přínosy také potlačují vstřebávání železa, což zvyšuje riziko vzniku anémie způsobené nedostatkem železa.

Hruška

Xango používá ve své směsi hruškový džus a hruškové pyré. Hruška je dobrým zdrojem draslíku, vitamínu C a vlákniny. Hrušky jsou bez sodíku, nasycených tuků a cholesterolu. Obsahují vysoké hladiny antioxidantů a fytochemikálií – včetně tokoferolů, beta-karotenu, pektinu a kvercetinu – a mohou být užitečné při boji s nemocemi poškozujícími choroby, tvrdí ministerstvo zemědělství Spojených států.

Maliny a jahody jsou bohaté na vitamín C s některými z nejvyšších úrovní antioxidantů čerstvého ovoce. Jsou to účinné potraviny, které bojují proti chorobám, kvůli anthocyaninům, které vytvářejí modré, fialové, černé a červené pigmenty spojené se snížením rizika některých rakovin, zhoršené paměťové funkce a infekcí močových cest. Tyto přirozeně se vyskytující fytochemikálie jsou antioxidanty, které bojují proti onemocnění.

Jahody a maliny

Borůvky a brusinky nejsou vlastně bobule, ale patří do falešného bobule nebo epigynózní třídy ovoce. Brusinky zabraňují tomu, aby se bakterie připojily ke stěně močového měchýře, což pomáhá inhibovat infekce močových cest. Nový výzkum naznačuje, že brusinky mohou pomoci s různými zdravotními problémy, od prevence dutiny až po ochranu proti virovým infekcím. Antioxidanty, jako je anthocyanin, které dávají černoučký tmavě modrý pigment, nabízejí potenciální přínos pro zdraví. Borůvky jako brusinky jsou složeny ze sloučenin, které zabraňují tomu, aby bakterie přiléhaly ke stěně močového měchýře a způsobily infekce močových cest, uvádí internetové stránky Wild Blueberries, které cituje Amy Howella, Ph.D. Rutgers University Blueberry Cranberry Research Center.

Borůvky a brusinky

Do přípravku Xango se přidává malé množství benzoátu sodného jako antimikrobiální činidlo, které zajišťuje bezpečnost produktu. Do šťávy se nepřidává žádný cukr, který je oslazen plody a přirozeně se vyskytující fruktózou. Dalšími přísadami společnosti Xango jsou kyselina citronová, pektin, xanthanová guma, sorban draselný a přírodní aroma.

Přísady