Seznam lipidů

Přehled

Lipid je název typu sloučeniny, který obsahuje prvky uhlík, kyslík a vodík. Lipidy jsou hydrofobní, což znamená, že se nerozpouštějí ve vodě. Lipidy v těle hrají důležitou roli v izolaci, skladování energie, buněčné struktuře a transportu bílkovin, podle “Nutrition and You” od Joan Salge Blake. Existují tři hlavní formy lipidů: steroly, fosfolipidy a triglyceridy.

Sterols

Steroly, které jsou složeny ze čtyř kruhů uhlíku a vodíku, působí jako prekurzory nejrůznějších látek ve vašem těle. Nejznámějším sterolem je cholesterol. Cholesterol tvoří část membrán vašich buněk a působí jako prekurzor vitaminu D a žlučových kyselin, které jsou potřebné k správnému trávení tuků, které konzumujete ve vaší stravě. Cholesterol je také prekurzorem pohlavních hormonů estrogen a testosteronu. Správné množství cholesterolu v krvi je nezbytné pro správnou funkci těla. Pokud jsou hladiny cholesterolu příliš vysoké, mohou však zvýšit riziko vzniku srdečních chorob. “Výživa a vy” poznamenává, že není nutné konzumovat žádný cholesterol v potravě, protože veškerý cholesterol, který potřebujete pro normální tělesnou funkci, je syntetizován ve vašem těle.

Fosfolipidy

Fosfolipidy jsou složeny ze tří mastných kyselin a skupiny fosforu. Mastné kyseliny jsou tvořeny řetězcem atomů uhlíku a vodíku a na konci struktury obsahují kyselou skupinu. Existuje více než 20 různých typů mastných kyselin. Fosfolipidová část fosforu je polární, což znamená, že přitahuje nabité částice. Část fosfolipidu v mastné kyselině je nepolární a nepřijímá žádné částice. Fosfolipidy ve vašem těle jsou uspořádány společně v tzv. Fosfolipidové dvojvrstvě. Tato vrstva obklopuje vaše buňky a působí jako ochranná bariéra, která dovoluje vodu do buňky, ale udržuje důležité prvky vyloučené z buňky. “Nutrition and You” poznamenává, že lecitin je hlavní fosfolipid obsažený ve vašich buněčných membránách.

Triglyceridy

Triglyceridy jsou chemická forma tuku v krvi. Triglyceridy mohou být konzumovány prostřednictvím vaší stravy nebo syntetizovány ve vašem těle z nadbytečných kalorií nebo sacharidů, podle American Heart Association. Když spotřebujete nadbytečné kalorie, jsou uloženy ve vašich tukových buňkách jako triglyceridy. Tělo používá tyto triglyceridy jako zdroj energie mezi jídly nebo v časech půstu. Pokud pravidelně konzumujete nadbytečné kalorie, zůstávají triglyceridy ve vašem krevním řečišti namísto jejich uložení do tukových buněk. Nadbytečné hladiny triglyceridů v krevním oběhu mohou vést k rozvoji aterosklerózy a onemocnění koronárních tepen.