Seznam nízkoproteinových potravin a nápojů

Přehled

Nízko-bílkovinové nápoje a potraviny jsou k dispozici v hojnosti. Lékařův výbor pro zodpovědnou medicínu doporučuje jíst vegetariánskou nebo veganskou dietu a vysvětlit, že diety s příliš velkým množstvím bílkovin mohou vést k onemocnění ledvin. Dokonce i zelenina obsahuje bílkoviny, ačkoli relativně menší množství ve srovnání s živočišnými bílkovinami.

Zelené nápoje se spirulinou

Zelené nápoje mají obvykle mírné bílkoviny odvozené od zelených a modrozelených řas, jako jsou spirulina, pšenice, ječmenová tráva, chlorella a brokolice. Tento nápoj s nízkým obsahem bílkovin najdete v obchodě se zdravými potravinami, konvenčních obchodů s potravinami a většině čerpacích stanic. Zelené nápoje jsou typicky kombinovány s ovocnými šťávami a pyré z ovoce, jako jsou jablka, banány, kiwi, ananas a mango. Spirulina je modrozelená řasa, která obsahuje velké množství bílkovin na hmotnost v porovnání s jinými potravinami. Například 1 polévková lžíce. Prášku spiruliny obsahuje stejné množství bílkovin jako vejce. Méně než 1 polévková lžíce. Spiruliny se přidává k většině zelených nápojů a zelený nápoj obvykle obsahuje asi 2 g bílkovin na jednu láhev.

Ovocné smoothie

Většina ovoce neobsahuje bílkoviny, avšak banány obsahují minimální množství. Chcete-li přidat trochu více než 1 g bílkovin, přidejte 1 polévkovou lžíci. Z máslového másla nebo pol poháru jogurtu. Přidejte své oblíbené ovoce na čerstvě připravený a zabalený nápoj s vitamíny a antioxidanty, které jsou prospěšné v prevenci nemocí a rakoviny, tvrdí Americká rakovinová společnost.

Celozrnné sacharidy

Celá zrna jsou nerafinovaná a považována za komplexní sacharidy. Najdete je jako sendvičový celek, celozrnné těstoviny a těstoviny z hnědé rýže. Hlavním důvodem, proč celá zrna obsahují více bílkovin než rafinované nebo bílé zrnky, je, že stále obsahuje proteinovou část zrna, která je obvykle během odstraňování odstraněna.

Lněné semínko

Lněné semínko nabízí mnoho zdravotních přínosů pro zdravotní problémy, jako jsou záněty, onemocnění srdce, trávení, rakovina a další problémy a má nízkou hladinu bílkovin. Zánět je jedním z hlavních příčin mnoha nemocí, podle Kliniky žen a žen. Lněný olej je vynikajícím zdrojem omega-3 esenciálních mastných kyselin. Lidé používají lněný olej na saláty jako součást obvazu. Lněné semínko je mleté ​​lněné semínko a je vynikajícím zdrojem rozpustných vláken, které snižují hladinu cholesterolu, což uvádí americká Dietetická asociace. Pokud si koupíte celé lněné semínko, rozemlejte je dříve, než je budete jíst, aby vaše tělo mohlo absorbovat své živiny. Posypeme na ovesné vločky, jogurt, smoothie nebo obiloviny.