Seznam výrobků, které jsou příznivé pro veganství

Přehled

Veganismus je rozšířením vegetariánství tím, že spotřebitel se zdrží konzumace jakéhokoli zvířecího produktu, a nikoliv jen masa. To znamená dietu a životní styl bez mléka, kůže a vlny a používání výrobků bez domova a osobní hygieny bez krutosti. Pokud uvažujete o tom, že budete vegan, nebo chcete navštívit nějaké veganské hosty, můžete se divit, kde najdete veganské produkty. Je pozoruhodné, že mnohé z produktů, které pravděpodobně již znáte, jsou veganské.

Výrobky bez krutosti

Většina přírodních obchodů se zdravotními potravinami zásobuje řadu přírodních čisticích prostředků pro domácnost a produktů osobní péče, které nejsou testovány na zvířatech. Mnoho z těchto produktů nese PETA Cruelty-Free Logo, které spravuje mezinárodní hlídací skupina Lidé pro etické zacházení se zvířaty. Může se také setkat s Certifikovaným Veganským logem na některé výrobky, registrovaná ochranná známka společnosti Vegan Action udělená výrobcům kosmetiky, potravin a oděvů, které nejsou testovány na zvířatech a neobsahují živočišné produkty.

Výrobky bez kůže

Před lety se snažil lokalizovat baseballovou rukavici nebo pár turistických obuvi, které nebyly vyrobeny z kůže zvířete, byla vysoká objednávka. Dnes existuje široká škála výrobků, od zavazadel po svrchní ošacení a baletní boty vyrobené ze syntetických materiálů spíše než z kůže. Mnoho z těchto položek je přístupných online. Nicméně, možná vás překvapí, že existují některé populární “konvenční” obchody, které prodávají veganské výrobky. Například podle Vegan Action, Payless Shoes běžně zásobují veganské boty za přijatelné ceny.

Veganské potraviny

PETA poskytuje seznam veganských potravinářských výrobků organizovaných podle typu. Existuje mnoho známých značek. Kashi, která je uznávána jako přední výrobce organických celozrnných potravin, se přirozeně objevuje na těchto seznamech. Jiné značky a jejich specifické produkty jsou trochu nečekané, například Ore-Ida French Fries a několik odrůd zmrzlých koláčů paní Smithové.

Veganské krmivo pro zvířata

Jedním z problémů, kterým mnozí vegani čelí, je to, co mají krmit své domácí mazlíčky, jelikož obchodní značky suchého kýta a konzervovaných potravin obsahují maso a sporné masné vedlejší produkty. Naštěstí značky Evolution, Natural Life, Nature’s Recipe, Wysong a Natural Balance poskytují zeleninové pokrmy pro psy, které jsou schváleny Asociací amerických kontrolorů krmiv, z nichž většina je k dispozici v prodejních centrech pro zvířata a v některých supermarketech. Nicméně, i když existují veganské kočičí potravinářské výrobky venku, kočky obecně nejsou na tyto potraviny dobře, protože mají vysoké nároky na bílkoviny.