Šťávy, které jsou dobré pro diabetiky typu 2

Přehled

Lékaři často radí svým diabetickým pacientům, aby se vyvarovali pití sladkých nápojů, včetně ovocné šťávy. V posledních letech reagovali výrobci ovocných šťáv na tuto výstrahu tím, že vyrábějí řady šťáv s omezeným obsahem cukru, které jsou vhodnější pro diabetiky 2. typu. Některé zeleninové šťávy a šťáva z granátového jablka mohou být skutečně prospěšné pro osoby s diabetem typu 2. Pokud máte cukrovku, poraďte se se svým lékařem před přidáním šťávy do jídelníčku.

Granátové džusy

Granátová šťáva je plná antioxidantů, látek, které pomáhají chránit vaše buňky před poškozením životního prostředí a snižují pravděpodobnost vývoje srdečních onemocnění, rakoviny a dalších chronických onemocnění. V srpnovém čísle “Ateroskleróza” v srpnu 2006 článek podrobně popisuje výsledky studie, ve které diabetici bez závislosti na inzulínu vypili 1,7 oz. Šťávy z granátového jablka denně po dobu tří měsíců. Přestože šťáva z granátového jablka obsahuje cukr, účastníci studie nezaznamenali zvýšení hladiny glukózy nebo cukru v krvi. Studie zahrnovala pouze 10 pacientů, je však zapotřebí dalšího výzkumu. Má nízký glykemický index a střední glykemickou zátěž, což znamená, že má mírný účinek na hladinu cukru v krvi.

Rajčatový džus

Pitná rajčatová šťáva může zlepšit kardiovaskulární zdraví pacientů s diabetem typu 2. Ve výzkumném dopise publikovaném v srpnovém vydání časopisu “Journal of the American Medical Association”, výzkumníci popsali studii, která se uskutečnila na univerzitě Newcastle v Austrálii. Účastníci s diabetem typu 2, kteří užívali rajčatový džus během tří týdnů, zaznamenali zlepšení aktivity krevních destiček a snížili tak riziko vzniku srdečních onemocnění. Neslazená rajčatová šťáva má nízký glykemický index a glykemickou zátěž, takže má jen mírný účinek na hladinu cukru v krvi.

Pomerančový džus

Pomerančový džus také poskytuje zdravou volbu pro osoby s diabetem. Má nízký glykemický index a mírné glykemické zatížení, takže nezpůsobí škodlivé křeče v krvi. Džus se také dodává s vitamínem C, což je vitamin, který může zlepšit funkci krevních cév u těch, kteří trpí cukrovkou. Hodnoty antioxidantů pomerančového džusu rovněž chrání tkáně před oxidačním poškozením. Protože toto poškození hraje roli v komplikacích v důsledku cukrovky, konzumace potravin bohatých na vitamín C by mohla být přínosem pro zdraví.

Čerstvá šťáva

Nákup odšťavovače vám umožní mít úplnou kontrolu nad složkami v denním ovocném nebo zeleninovém džusu. Ve své knize “Odšťavňová kniha: Vše, co potřebujete k vytvoření chutných šťáv pro vaše optimální zdraví”, autora Carole Jacobs, bývalého vydavatele výživy pro časopis “Shape”, věnuje celou kapitolu diabetes a džusům s omezeným dopadem na hladinu glukózy v krvi , Včetně mrkvy, karfiolu-brokolice, okurky a kořene lišejníků.