Šťávy a polévky

Přehled

Dieta, ať už se snažíte zhubnout nebo mít prospěch z vašeho zdraví jinými způsoby, může být stejně jednoduché nebo komplikované, jak to děláte. Váš lékař může doporučit cvičení a dietní změny ke zlepšení vašeho zdraví, ale možná budete chtít dodržovat zvláštní dietu. Různé druhy šťávy a polévky nabízejí různé stupně účinnosti. Před zahájením stravovacího plánu byste měli konzultovat svého lékaře.

Zelí polévka

Zástupci diety z kapustové polévky, známé také jako dieta Mayo Clinic, i když nemají spojení s klinikou Mayo, hlásí, že tato dieta slouží jako “rychlý start” vašim dietě, což vám umožní ztratit až 10 liber za jeden týden . Dietní strava vám navrhne, abyste konzumovali veškerou zelnou polévku, kterou chcete – na základě specifikací určitého receptu – a zároveň dodržujte velmi specifický dietní plán po dobu sedmi dnů. Webová stránka o zelné polévky uvádí, že dieta je dietou s nízkým obsahem tuků, která je vhodná pouze pro dospělé. Někteří lidé se údajně cítí svěží nebo slabí, když se na této stravě, a můžete také najít polévku nudné a nevýrazné. Měli byste vypít nejméně čtyři sklenice vody každý den, když budete sledovat dietu a užívat si více vitaminů, abyste se ujistili, že splňujete denní požadavky na výživu. Webová stránka Every Diet uvádí, že dieta zelné polévky může zkrátka měnit bílkoviny, vápník a esenciální mastné kyseliny, i když pravděpodobně ztratíte váhu kvůli nízkému počtu kalorií, které konzumujete.

Citronová strava

Dodržování limonádové stravy, součást většího programu známého jako master cleanse, omezuje vaši stravu pouze na tekutiny. Můžete přijímat 60 oz. Jarní vody smíchané s 12 polévkou lžičky. Javorového sirupu a 12 polévkových lžiček. Z čerstvě vymačkané, organické citronové šťávy a přibližně 1/2 polévkové lžičky. Z kajenského pepře, rozložených na jeden den, což vám dá šest 10 oz. Sklenice limonády. Můžete také vypít jakoukoliv čistou vodu, jak chcete, při dodržování této stravy. Master cleanse je určen k detoxikaci vašeho těla, podle Every Diet a tato část programu trvá kdekoli od čtyř dnů do dvou týdnů. Měli byste zhubnout kvůli tekutině a zadržování vody, ačkoli dieta není určena pro hubnutí. Měli byste opatrně zavést potraviny po vašem rychlém ukončení, abyste se vyvarovali onemocnění.

Kuřecí polévka

Dieta z kuřecí polévky vám může pomoci zhubnout, ačkoli Diet.com poukazuje na to, že dietní plán nevytváří žádné nároky, které byste chtěli. Tato strava umožňuje každodenní snídani ze seznamu přijatelných možností a nahrazuje všechny ostatní jídla kuřecí polévku. Můžete jíst tolik kuřecí polévky, jak byste chtěli po celý den, podle webu FadDiet. Možnosti snídaně zahrnují sýr ricotta, toasty a fíky, jogurt z plnotučného mléka, ovocný salát a pšeničné klíčky, celozrnné mléko a pomerančový džus, šťáva z džemu, malý bagel a beztukový cheddar nebo pšeničná obilovina s beztučným mlékem. Nevydává žádné doporučení pro cvičení nebo jiné změny v životním stylu a říká, že byste měli dodržovat dietu po dobu sedmi dnů. Polévka recept na stravu má nízký obsah tuku a obsahuje celou řadu zdravé zeleniny, která vám pomůže získat výživu, kterou vaše tělo potřebuje.

Jump Start Juice Dieta

Navržený odborníkem na výživu a televizní osobností Brendan McCarthy, dieta Jump Start Juice údajně pomáhá zhubnout s ohledem na zlepšení zdraví vašeho srdce. Tento sedmidenní dietní program pravděpodobně odstraní zbytky toxinů ve vašem těle a pomůže vám zhubnout. Živiny jsou poskytovány prostřednictvím zeleninových a ovocných šťáv, stejně jako ovoce a zelenina, kterou jste schopni jíst ve stravě, podle webové stránky Every Diet. Káva, čaj a soda nejsou povoleny, pokud dodržujete tento plán stravy.