Cvičení s nízkým dopadem u obézních lidí

Přehled

Obezita je zdravotní stav, při kterém tělesná hmotnost jednotlivce převyšuje zdravé limity a je definována jako index tělesné hmotnosti (BMI) 30 nebo vyšší. Fyzická aktivita hraje důležitou roli při léčbě obezity, je však třeba chápat zvláštní úvahy. Americká vysoká škola sportovní medicíny (ACSM) varuje, že obézní lidé jsou vystaveni zvýšenému riziku ortopedického zranění. Z tohoto důvodu by obézní lidé měli sledovat cvičební program, který se skládá z cvičení bez váhy nebo s nízkým nárazem.

Chůze

Chůze pomalým tempem vás může uvolnit do intenzivnějších fitness aktivit. Pomalá chůze pomáhá spalovat kalorie a může snížit riziko artritidy a zranění kloubů ve srovnání s rychlým chůze obézních dospělých, podle průzkumu zveřejněného v roce 2007 v “Lékařství a věda ve sportu a cvičení”. Chůze poskytuje také několik přínosů pro zdraví, včetně zlepšeného cholesterolu a krevního tlaku, lepší náladu a lepší správu váhy. Můžete jít dovnitř na běžeckém pásu nebo venku kolem svého okolí nebo ve vašem oblíbeném parku.

Vodní aktivity

Koupání je náročná aktivita, kterou může každý provést. Pro lidi, kteří mají nadváhu, je plavání snad nejlepším způsobem cvičení, protože zmírňuje stres na nohou kloubů, podle výňatku z knihy Gail Kislevitz “To není nikdy příliš pozdě” publikoval na US Masters plavání. Plavání pracuje prakticky každý sval v těle a poskytuje podstatný kardiovaskulární cvičení. Vodní aerobik je další způsob, jak pracovat ve vodě. Voda napomáhá tlumení tuhých kloubů a křehkých kostí obézních a starších lidí, které by jinak mohly být při nárazové činnosti na zemi poškozeny. Pohyb ve vodě také zvyšuje odolnost, která posiluje a tónuje svaly.

Eliptický stroj

Eliptický stroj nabízí podobné kardiovaskulární přínosy jako jogging, ale je mnohem snazší na klouby, což je ideální, pokud jste obézní a již máte společné problémy. Při cvičení na eliptickém trenéři vaše nohy nikdy neopouštějí pedály, takže dopad vašeho těla na minimum je minimální. Eliptický také umožňuje vycvičit horní část těla současně se spodním tělem, což vám umožní spálit více kalorií v kratším čase. Mějte na paměti, že pouze špičkové eliptické stroje s komerčními vlastnostmi mají kapacitu pro bezpečné uchycení jedinců vážících více než 250 liber.

Stacionární kolo

Poskytováním tělesné podpory během cvičení jsou stacionární motocykly pro obézní lidi s nízkým dopadem a bezpečným způsobem cvičení. Spíše než potřebovat posilovat tělesnou hmotnost a soustředit se na cvičení, můžete se posadit na robustním kole a zaměřit se na šlapání. Vnitřní cyklistika vám poskytuje kardiovaskulární cvičení bez stresu nosných kloubů. Většina jízdních kol nabízí také odporové nastavení, které vám umožní neustále se vypořádat sami a vytvářet sílu v nohách. Kvalitní kolo může bezpečně podporovat 300 liber. Osoba a většina kol je pohodlná pro všechny velikosti těla.

Aerobik s nízkým nárazem jsou pohyby, které zahrnují velké svalové skupiny používané v souvislé rytmické činnosti, kdy se alespoň jedna noha dotýká podlahy po celou dobu. Tato forma cvičení dobře funguje pro nadváhu, seniory a těhotné ženy tím, že nabízí stabilitu a ochranu kloubů a kostí během tréninku. Aerobní sezení zahrnují kontrolované pohyby horní a dolní části těla, které zvyšují vaši srdeční frekvenci a zvyšují celkovou sílu. Aerobik s nízkým nárazem nabízí všechny zdravotní výhody pravidelné aerobní třídy, takže nebudete chybět na nic kromě bolesti.

Aerobik s nízkým rázem