Ligázou a hemoroidy

Odmítnutí odpovědnosti

Během chirurgické hemoroidektomie, tradiční operační léčba symptomatických hemoroidů, váš lékař odstraní hemoroidy v operačním sále pomocí skalpelu a elektrokauterizy, zařízení kaučení. Vaše zotavení z procedury může zahrnovat bolest, krvácení a čas strávený mimo práci a další rutinní denní aktivity.

Moderní chirurgické ošetření a techniky učinily zotavovací období kratší a tolerovatelnější. LigaSure je zařízení, které využívá energii ke zničení nebo odstranění hemoroidů. Přístroj LigaSure komprimuje hemoroidní tkáň, utěsňuje a odstraňuje zbytečnou tkáň. Uvedené výhody přípravku LigaSure zahrnují méně pooperační bolest a rychlejší obnovení normálních činností. Techniku ​​LigaSure nejlépe provádí odborník, který má zkušenosti s používáním přístroje.

Váš lékař se může rozhodnout používat harmonický skalpel podobným způsobem jako u procedury LigaSure. Harmonický skalpelový postup utěsňuje a řeže hemoroidní tkáň za použití mírně odlišného principu pro získání stejného výsledku – jmenovitě destrukce symptomatické tkáně.

Postup prolapsu a hemoroidy, nebo PPH, zahrnuje chirurgické sešívání hemoroidů. Stejně jako u LigaSure je zotavení z PPH rychlejší a méně bolestivé než u klasické chirurgické hemoroidektomie. Jiné techniky, včetně infračervené koagulace, pryžové bandáže a Doppler-řízené ligace hemeroidních arterií, se používají po mnoho let a jsou také účinné při léčbě symptomatické hemoroidní tkáně.

Výzkumníci provedli řadu studií zkoumajících účinnost hemorrhoidních chirurgických postupů. Jak se očekávalo, výsledky nevedly jasný vítěz, každý postup má své klady a zápory. Jedna věc je zřejmá: chirurgické zákroky by měly být prováděny vždy odborníkem, který byl vyškolen a zkušený v oboru tlustého střeva a rektální chirurgie. Vždy se poraďte s odborníkem na tlustého střeva a konečníka, abyste prodiskutovali dostupné možnosti léčby vašich příznaků. Nikdy se nedetekujte. Váš lékař provede důkladné vyhodnocení, aby vyloučil možnost vážnějšího onemocnění.

Zeptejte se svého lékaře o jeho zkušenostech pomocí jakékoli doporučené techniky a ujistěte se, že jste spokojeni s navrhovaným léčebným plánem před zahájením jakéhokoli operačního postupu.

Dr. Hoffman nepodporuje žádné produkty viditelné na těchto stránkách.