Přísady croissantů

Přehled

Croissanty jsou klasické francouzské pečivo, které jsou často podávány na snídani podle Cindy Musheta a Maren Carusona ve své knize “Umění a duše pečení”. Přísady a způsob přípravy jsou poměrně jednoduché. Protože croissanty jsou výkrm, poznámky FamilyDoctor.org doporučuje stravovat výkrmové pokrmy, jako jsou je s nízkými náklady.

Těsto

Klasické croissantové těsto, Mireille Guiliano říká ve své knize “Francouzské ženy nemají tuku”, vyžaduje šest základních složek. Mléko, aktivní suché droždí, všestranná mouka, cukr, sůl a sladké nesolené máslo se používají k výrobě croissantového těsta. Guiliano říká, že ke snížení obsahu tuku můžete použít beztukové nebo odstředěné mléko, aniž byste ohrozili chuť nebo konzistenci těsta. Nicméně nedoporučuje náhradu másla za margarín, protože to ovlivní způsob, jakým pečeme croissant.

Glazura

Mushet a Caruson říkají, že běžná maslova glazura je to, co dává pečivo jeho zřetelně zbarvené odlupování. Obecně se glazura skládá pouze ze žloutkového vaječného žloutku a mléka. Nicméně, můžete přidat maslo a univerzální květina ke zhuštění glazury pro tmavší a křupavější kousnutí. Znovu Guiliano nedoporučuje náhradu vaječného bílku za vaječný žloutek, protože to ovlivní tradiční barvu a chuť croissantu.

Volitelné výplně a náplně

Existuje několik volitelných náplní a náplní, které můžete přidat do vašich croissantů. Zdravé polevy obsahují ořechy, jako jsou vlašské ořechy, mandle nebo pekanové pečivo. Pečivo je před pečením posypáno na vrcholu croissantu. Výplně jsou trochu rozmanitější, od masa jako je šunka nebo krájená krůta se sýrem po čokoládu nebo plody. Můžete použít čerstvé ovoce místo kandovaného nebo sirupovitého baleného ovoce, abyste minimalizovali obsah tuku a cukru.