Seznam skvělých potravin pro hyperglykémii

Přehled

Hyperglykémie, také známá jako vysoká hladina cukru v krvi, často postihuje osoby s diabetem. Hyperglykémie se vyskytuje v okamžiku zvýšení hladiny cukru v krvi. Symptomy zahrnují zvýšené močení, únavu a žízeň a mohou být kontrolovány léky nebo jíst určité potraviny. Podle MayoClinic.com, pokud je hyperglykemie ponechána neléčená, může to vést k vážným zdravotním problémům, jako je diabetická koma, a může vést ke komplikacím s očima, nervy, srdcem a ledvinami. Je důležité udělat dobré jídlo, abyste předešli nebo zmírnili příznaky hyperglykémie.

Potraviny bohaté na hořčík

Potraviny bohaté na hořčík mohou být dobrou volbou pro prevenci nebo snížení hyperglykemických příznaků. Podle národních zdravotních institucí mohou pacienti s cukrovkou ve stravě těžit z rostoucího obsahu hořčíku. Ústav hlásí, že zvýšená ztráta hořčíku v moči je spojena s hyperglykemií. Hořčík lze získat v podobě doplňku. Nicméně, mnoho potravin je také bohatá na hořčík, včetně zelené zeleniny, jako je špenát, luštěniny, ořechy a celozrnné chleby.

Potraviny bohaté na biotin a chrom

Podle Lékařského centra na univerzitě v Marylandu mohou potraviny bohaté na biotiny a potraviny bohaté na chróm hrát roli při řízení hyperglykémie. Biotin v kombinaci s chrómem může zlepšit kontrolu hladiny cukru v krvi u některých lidí s diabetem typu 2, i když je zapotřebí více výzkumu. Mezi dobré zdroje biotinu patří vařené žloutky, sardinky, pivovarské kvasnice a luštěniny. Ořechy jsou také zdrojem biotinu, včetně mandlí, pekanů a vlašských ořechů. Mezi dobré zdroje chrómu patří krůtí, celozrnný chléb, brambory, banány, brokolice a různé koření.

Potraviny bohaté na vlákniny

Jíst potraviny s vysokým obsahem vlákniny může pomoci předejít a snížit vaše hyperglykemické příznaky. Dietní vláknina může snížit riziko srdečních problémů a pomáhá kontrolovat a normalizovat hladinu cukru v krvi. Vláknina působí na tělo a umožňuje plynulý tok energie do krevního oběhu. To vám pomůže vyhnout se extrémnímu špičce nebo poklesu hladiny cukru v krvi. Potraviny, které obsahují vlákninu, zahrnují zeleninu, ořechy, fazole, čočku, hrášek a celozrnné látky, jako je celozrnný chléb, ovesné vločky a hnědá rýže. Zahrnutí těchto látek do denní jídla a občerstvení vám pomůže řídit vaši hyperglykémii.