Domácí léky na hojivé škrábance

Bylinné obklady

Zatímco závažné rány vyžadují okamžitou lékařskou pomoc, mohou být drobné škrábance ošetřeny domácími léky. Dokud rána nedrží jasně červenou krev, nebo neobsahuje příliš mnoho odpadu, abyste se vyčistili, zvažte, zda se s ní doma setkáte. Před pokusem o jakoukoli vlastní léčbu omyjte a osušte řez, abyste snížili riziko infekce a zjizvení. Poraďte se s lékařem, pokud škrábanina neodpovídá na domácí prostředky.

Miláček

Ošetřete škrábance a škrábání, které jsou výsledkem outdoorových aktivit s běžnými divokými rostlinami, radí bylinkovým autorům Dině Falconi. Listy listů a listů řebříčku obsahují adstringentní vlastnosti, které pomáhají uzavřít ránu a zastavit krvácení. Pomáhají také dezinfikovat ránu a dokonce i mírné schopnosti zabíjet bolesti, poznámky Falconi. Improvizujte obklad žvýkáním řebříčku nebo plantejnových listů, abyste uvolnili své hojivé sloučeniny, poté důkladně aplikujte listy na škrábání a nechte několik minut. Pro delší trvanlivost obkladu přineste háčky listů v interiéru a přimíchávejte je dvěma lžičkami vody, dvěma kapkami levandule a jedním dropem esenciálního oleje z čajovníku. Použijte tuto bylinkovou pastu na škrábání. Zakryjte čistým gázovým obvazem.

Aloe Vera

Lidská lékárna, domovská stránka pro léčení, prochází špičkou používání medu na škrábání. Konzistence medu působí jako bariéra proti vlhkosti, zatímco její antibakteriální vlastnosti vypadají, že bojují proti infekcím. Nejprve vyčistěte a usušte škrábání a pokořte ranu tenkou vrstvou medu. Nechte vyschnout na vzduchu.

Kajenský pepř

Mnoho lidí udržuje rostliny aloe vera v kuchyni k ošetření hořících pokrmů. Léčivý gél v listnatých listích rostlin také funguje dobře při léčbě otřepů, poznamenává autor Bill Gottlieb ve své knize “Nová volba v přírodním léčení”. Po vyčištění škrábání otevřete list aloe vera, vytlačte gel na kůži a rozetřete ji po celé škrábání. Stejně jako med, gel aloe vera brání vnikání vlhkosti nebo nečistot do řezu. Také poskytuje úlevu od bolesti a urychluje hojení. Použijte čerstvé listy, abyste znovu použili aloe vera gel několikrát denně, zatímco škrábnutí je hojivé.

Cukr a ropná vazelína

Zatímco myšlenka použití kajenského pepře na škrábanci zní bolestivě, skutečnost je naopak – pokud je škrábanec malý. Cayenne pepř skutečně léčí zuby a ulehčí bolest, podle Gottlieb. Složená kapsaicin, nalezená u všech horkých paprik, zabraňuje mozku přijímat “zprávy o bolesti”, jak to Gottlieb dává. Také urychluje hojení. Odstraňte pepř na škrábání a po několika minutách otřete. Nepoužívejte kajenský pepř do otevřené rány.

Pro vyčerpání zbytků nebo otevřených ran zvážíte použití kombinace cukru a vazelíny, doporučuje Gottlieb. Cukr odstraňuje zárodky živin, které potřebují, aby se dařilo ve škrábání, a tak bojovaly proti infekci a napomáhaly hojivému procesu. Ropa má cukr na místě. Aplikujte vazelínu na obvod rány a naplňte cukr přímo na škrábání. Položte obvaz na škrábání. Postup opakujte nejméně jednou denně s více cukrem a ropou a čerstvým obvazem.