Jak pochází vitamin D3?

Využívání Slunce

Cholekalciferol, známý také jako vitamin D3, je nejběžnější a vstřebatelnou formou vitaminu D. Lidské bytosti přirozeně absorbují D3 při vystavení slunečnímu světlu, ale sedavý, vnitřní životní styl zabraňuje milionům lidí získat odpovídající množství této základní sloučeniny. Dr. William Cannel píše: “Lidé dělají tisíce jednotek vitamínu D [3] během několika minut po vystavení slunečnímu záření celého těla.” Přesto je nedostatek alarmující. K vytvoření formy D3, která může být konzumována orálně, musí biologové využít biologický proces, který se odehrává uvnitř buněk pokožky.

Chemická reakce

Vitamín D3 se tvoří v lidské pokožce jako steroidní sloučenina. Kůže savců obsahuje 7-dehydrocholesterol, což je cholesterolový prekurzor cholekalciferolu. Když pokožka přichází do kontaktu s ultrafialovými paprsky (UVB), které se nacházejí v slunečním světle, dochází k chemické reakci, která přemění 7-dehydrocholesterol na vitamin D3. Vitamin je pak převeden ledvinami a játry do dvou dalších forem, kalcidiol a calcitriol. Tělo může také tvořit tyto sloučeniny – “konečné” produkty syntézy vitaminu D – z vitamínu D2 (ergosterol). Nicméně D2 je obecně považován za méně vstřebatelný než D3.

Role lanolinu

Naštěstí pro lidi, kteří dostávají příliš málo slunečního záření, lidé nejsou jediní savci, kteří produkují 7-dehydrocholesterol, chemický prekurzor vitaminu D3. Podle Národních institucí zdraví se cholekalciferol vyrábí ozařováním 7-dehydrocholesterolu z lanolinu a chemickou konverzí cholesterolu. ” Lanolin, olej nalezený na ovčí kůže, je koncentrovaný zdroj 7-dehydrocholesterolu. Když se ozařuje UVB lampami, vytváří chemický proces téměř totožný s procesem, který se děje v lidské pokožce.

Výroba a distribuce

Po ozařování lanolinu výrobci extrahují cholekalciferol pomocí mechanických nebo chemických procesů. Výrobci pak uplatňují D3 na obohacené potraviny, včetně mléka, jogurtu, sýrů a dalších mléčných výrobků. Cholekaliferol se také prodává v izolované formě jako doplňková výživa. Protože se jedná o vitamín rozpustný v tuku, je často prodáván ve formě jemného gelu, který umožňuje rychlejší vstřebávání. Jiní výrobci mohou prodávat D3 jako tabletu nebo suchou kapsli. Koncentrace se značně liší mezi produkty: každá kapsle může obsahovat dávku od 50 do 10 000 mezinárodních jednotek na jednu porci.