Seznam měkkých pokrmů a masa pro extrakci zubů moudrosti

Přehled

Existuje několik věcí, které musíte mít na paměti při jídle po odstranění zubů moudrosti. Dbejte na tyto úvahy po odstranění jakéhokoli zubu, jinak známého jako extrakce. Když vylétl zub, krev se naplnila na svém místě a vytvořila sraženinu. Pro správné uzdravení je nezbytné udržovat dietu s měkkým jídlem a zdržet se přerušení sraženiny. Dobrá část této stravy spočívá v tom, že máte licenci jíst mnoho z těch jemných, raných dětských a pohodlných jídel, které dnes obvykle nevyhledáte.

Soft Foods

Polévky, bramborová kaše, sladké brambory, míchaná vejce, jablka, pudink, ovesné vločky, těstoviny, Jell-O, jogurt a potraviny podobné konzistence jsou přijatelné. Plnící kapaliny, jako jsou sušenky, zeleninové a ovocné šťávy a bílkovinné nápoje, jsou také dobrou volbou. Držte se od potravin a tekutin, které jsou extrémně horké a studené, a vyhněte se kořeněným pokrmům. Máte dostatek volnosti v potravinách, které můžete jíst, ale ujistěte se, že jsou při spotřebě na vlažné teplotě. Pamatujte, že zub je pryč a na jeho místě není nic. Proto bude tato dutá oblast velmi citlivá na extrémní teploty během prvních 24 až 48 hodin.

Maso

Drůbež, hovězí, vepřové maso, volně žijící zvěř a ryby jsou po extrakci přijatelné k jídlu. Není to nejdůležitější druh masa, ale spíše způsob, jakým je připraven a jak se spotřebuje. Jste schopni jíst většinu měkkých, luk-teplých, něžných mas, ale ujistěte se, že je nakrájíme na malé kousky a žvýkat na stranách, které nejsou extrahovány. Maso nebo jiné potraviny by neměly vyžadovat nadměrné žvýkání.

Ostatní Tidbits

Nepoužívejte jídlo s malým množstvím kousky nebo potravinami, které se pomalu rozpadají, jako jsou čipy, sušenky, popcorn, krekry a potraviny se semeny nebo postřikem. Jednotlivé kusy jídla se mohou dostat dolů do hojivého místa extrakce a narušit sraženinu a / nebo způsobit infekci. Například, pokud máte v plánu získat láhev, objednejte takový, který nebude obsahovat semena. Zůstaňte pryč od potravin a způsoby stravování, které způsobují tlak v ústní dutině, jako je sání přes slámu. To může způsobit narušení sraženiny. I když je důležité dostat spoustu tekutin, vyvarujte se pití slámy. Dále byste se měli ujistit, že žádné předměty, které vniknou do úst, jako jsou nádobí, šponky a prsty, zůstanou daleko od místa odsávání. Jak postupuje hojení, do vaší stravy lze přidat další tvrdé a pevné potraviny.