Seznam potravin s jejich počtem kalorií a sacharidů

Přehled

Kalorie měří množství energie v jídle. Sacharid je jedna ze tří makronutrientů tvořících tyto kalorie. Můžete mít obavy z obsahu kalorií a sacharidů v potravinách, pokud máte cukrovku. Lidé s diabetem potřebují kontrolovat svůj příjem sacharidů, aby pomohli udržet hladinu cukru v krvi, podle MayoClinic.com. Kalorie jsou také důležité pro osoby s cukrovkou, protože jíst příliš mnoho kalorií může způsobit přírůstek hmotnosti, což snižuje řízení cukru v krvi.

Škroby

Škroby obsahují kalorie a sacharidy. Seznam cukrovky je nástroj, který můžete použít k tomu, abyste mohli řídit příjem kalorií a sacharidů. Podávání škrobu na výpisu cukrovky poskytuje asi 80 kalorií a 15 g sacharidů. Potraviny a velikosti porce zahrnují jeden plátek chleba, 1 oz. 1/2 hamburger nebo hot dog roll, 1/3 šálku rýže nebo těstovin, 1/2 šálku vařené bulgur, 1/2 šálku vařené horké obiloviny, jako je ovesné vločky nebo farina, 3/4 šálku nesladené studené obiloviny, 1/2 šálku kukuřice, hrášku nebo bramborové kaše, osm krekrů zvířat, dvou rýžových koláčů a šesti krekrů se slaninou.

Ovoce

Plody obsahují také kalorie a sacharidy. Zatímco všechny potraviny obsahují kalorie, ne všechny potraviny mají sacharidy, podle American Diabetes Association, jako je neškrobová zelenina a maso. Podle výpisu z výměny cukrovky obsahuje porce ovoce 60 kalorií a 15 gramů sacharidů. Ovocné porce se rovná jednomu malému jablku, 4 meruňkám, 12 třešní, 17 hroznů, jedné broskve, jedné pomeranci, 1/2 velké hrušky, 1 1/4 šálku jahod, 2 polévkové lžíce. Sušené rozinky, tři slivky, 1/2 šálku jablečné šťávy, 1/2 šálku nesladeného konzervovaného ovoce, 1/2 šálku pomerančového džusu a 1/3 šálku šťávy ze slizu.

Mléko

Kalorie v mléce se mění v závislosti na obsahu tuku, ale obsah sacharidů zůstává stejný. Jeden šálek odstředěného mléka obsahuje 90 kalorií a 12 g sacharidů. Jeden šálek 2% mléčného tuku obsahuje 120 kalorií a 12g sacharidů. Jeden šálek plnotučného mléka obsahuje 150 kalorií a 12 g sacharidů. Jogurt také obsahuje kalorie a sacharidy. 8 oz. Servírování nízkotučného jogurtu s ovocem obsahuje asi 230 kalorií a 43 gramů sacharidů, podle “Krause’s Food, Nutrition and Diet Therapy”. 6 oz. Kontejner s netukovým lehkým jogurtem sladeným náhradou cukru obsahuje 100 kalorií a 12 g sacharidů.