Výhody hydromasáže

Přehled

Hydromasáž je lázeňská léčba, která využívá vysokotlaké vodní trysky jako masážní pomůcky. Podle webové stránky Good Spa Guide jsou trysky silnější než ty, které se nacházejí ve standardní vířivé vaně nebo v jacuzzi a teplota vody je teplejší. Tradičně se hydromasáž týká ponoření do vody, některé masážní jednotky však nyní mají vodotěsné membrány, které zabraňují tomu, aby se voda dotkla pokožky. Pokud máte onemocnění srdce nebo jiný zdravotní stav, měli byste před zahájením hydromasážní terapie konzultovat svého lékaře. Také byste měli nejdříve s lékařem nebo terapeutem sdělit, pokud jste těhotná, zotavujete se z poranění nebo operace nebo máte vysoký krevní tlak. Před léčbou se vyhněte jídlu nebo konzumaci alkoholu.

Úleva od stresu

Hydromasáž ukázala, že podle webových stránek Caldera Spas snižuje fyzické napětí a duševní stres. Ponoření těla do teplé vody může snížit sekreci kortizolu a dalších hormonů spojených se stresem. Studie, kterou provedl student Bruce Beckerské státní univerzity ve Washingtonu, M.D., ukázala, že namočení ve fázi o průměru 102 stupňů F ve 25 minutách způsobilo uvolnění a doprovodné snížení úzkosti.

Zlepšení spánku

Vodoléčba může přispět ke snížení nespavosti a podpořit klidný spánek podle webových stránek Caldera Spas. Může to být proto, že během hydroterapie vzrůstá vnitřní teplota těla, poté klesá. Vnitřní teplota klesá tělo, aby se připravilo na spaní. Hydroterapie může také zlepšit spánek tím, že zmírní tlak na klouby a svaly těla, čímž se sníží noční nepohodlí.

Úleva od bolesti

Hydroterapie může pomoci snížit chronickou bolest způsobenou artritidou, fibromyalgií a dalšími stavy. Podle webové stránky Caldera Spas zvyšuje teplá voda cirkulaci, která dodává kyslíku a životně důležité živiny svalovým tkáním. Ponoření do vody také snižuje hmotnost těla až o 90 procent, přičemž se váží na končetinách a kloubech. Vodní trysky používané při hydromasážní terapii mohou také poskytnout léčebné výhody masírováním zraněných, napjatých nebo bolavých oblastí.

Kardiovaskulární rehabilitace

Vodní ponoření a hydromasáž mohou být užitečným nástrojem pro lidi, kteří mají srdeční choroby. Podle webové stránky Caldera Spas může hydromasáž zvýšit srdeční frekvenci bez odpovídajícího zvýšení krevního tlaku. Může také zvýšit účinnost čerpacích svalů srdce, říká Dr. Bruce Becker.