Zapálené spouštěcí body v předloktí

Přehled

Bolest v kloubu, zápěstí nebo předloktí, která není původně traumatická, může být často připisována zánětu spouštěcího bodu. Podle PainWhisperer.com se spouštěcí body “skládají z lokalizovaných křehkých bodů v napjatém pásu svalových vláken, které při vystavení přímému tlaku přenášejí bolest k jiným oblastem podél délky zúčastněných svalů”. Golferova loketní bolesti a bolesti tenisového loktu jsou často projevem zánětu spouštěcího bodu ve svalech předloktí.

Extenzní bolesti

Spouštěcí body ve svalech předloktí, které prodlužují zápěstí, se často mohou projevovat jako tenisové lokty. Nadužívání těchto svalů nebo špatná sportovní technika může způsobit zánět extenzorů zápěstí, což může způsobit zánět spouštěcích bodů v extenzních svalech. Vzhledem k tomu, že bolesti spouštěcího bodu se vztahují k různým oblastem paže, lidé si často stěžují na problémy s zápěstím, přestože příčina bolesti pochází z loktů.

Flexor Pain

Golferova loket může být způsobena nadměrným použitím a / nebo špatnou sportovní technikou. Také známý jako mediální epikondylitida, podle MayoClinic.com je to podobná podmínka jako tenisové lokty, ačkoli se vyskytuje uvnitř, spíše než venku, loktem. Jak se spouštěcí body v lokte zhoršují, bolestivost se často projevuje jinde v zápěstí a předloktí.

Léčba

Léčba zapálených spouštěcích bodů v předloktí může pomoci zmírnit bolest a obnovit normální funkci. Webová stránka sešitu Trigger Point Therapy se uvádí, že masáž může zmírnit bolesti při spouštění a snížit zánět v svalech předloktí. Teplo aplikované na bolestivou oblast před aktivací zvýší průtok krve a uvolní svaly. Na webových stránkách se také doporučuje používat lahvičky na loket 15 až 20 minut, čtyřikrát denně po několik dní, bezprostředně po aktivitě. Pokud bolest přetrvává, může fyzická terapie posílit svaly předloktí a loktů a používat léčebné postupy, jako je ultrazvuk a stimulace svalů, ke snížení bolesti a zánětu.