Existuje léčba nočních strachů u dětí?

Přehled

Noční hrůzy mohou být extrémně traumatické pro malé děti, nemluvě o rodičích, kteří chtějí své dítě uklidnit. Noční stav je charakterizován náhlým vzrušením spánku s výkřikem nebo výkřikem, doprovázeným intenzivním strachem. Epizody se obvykle vyskytují během první poloviny noci a po incidentu jsou často následovány částečnou nebo úplnou amnézií. Několik léků může pomoci dětem bojovat s nočními teroristy a získat lepší a uvolňující spánek.

Pohodlí

Podle Lékařského centra na univerzitě v Marylandu potřebuje většina dětí, kteří mají noční hrůzy, pouze pohodu a uklidnění, aby rozptýlili emoce, které přicházejí se stavem. Většina dětí po krátké době narůstá noční strach, říká místo a obvykle si tyto události nepamatuje. Upokojte své dítě tím, že se jí po epizodě probudí.

Povolit strukturu spánku

Noční hrůzy mohou být spuštěny, když dítě nedostane dostatečný spánek po několik dní v řadě a stane se příliš unavené. Dětská nemocnice Lucile Packard v Stanfordu doporučuje zajistit, aby dítě šlo do postele v pravidelném čase a dost brzy na to, aby dostalo správné množství spánku. Děti mohou potřebovat během dne spát, pokud v noci nedostávají dostatek spánku. MayoClinic.com doporučuje, aby předškoláci potřebovali nejméně 11 hodin spánku za noc, zatímco děti ve školním věku se mohou dostat zhruba na 10 hodin. Teenageři potřebují asi 9 hodin spánku za noc.

Záznamové vzory

Mohlo by to pomoci uchovat si záznamy o tom, kolik času prochází mezi vaším dítětem, usnutím a začátkem nočního teroru. Po nahrání časů na několik nocí místo Lucile Packard dětské nemocnice doporučuje probuzení vašeho dítěte každých 15 minut před očekávanou dobou nočního teroru. Ujistěte se, že dítě je plně vzhůru a je z postele nejméně pět až deset minut. Pokračujte v probouzení takového dítěte po dobu sedmi po sobě jdoucích nocí, pak se zastavte a zjistěte, zda noční hrůzy ustaly.

V extrémních případech může být psychoterapie nebo poradenství vhodná pro děti s nočními teroristy. Stránka UMMC doporučuje kontaktovat lékaře vašeho dítěte, pokud se strach z noci stane přetrvávající nebo častý, často se stává, že pravidelně narušuje spánek, zahrnuje další příznaky nebo způsobuje zranění dítěti.

Lékařské ošetření