Hlavními zdroji cholesterolu

Přehled

Cholesterol, voskovitá látka, která se nachází v některých potravinách a je vyrobena v těle, je nezbytná pro produkci některých hormonů, žluči a vitaminu D. Příliš mnoho cholesterolu, zejména LDL cholesterolu, může vést k nahromadění mastných usazenin na stěnách Tepny a interferovat s průtokem krve do srdce. Podle American Heart Association, diety cholesterol, nasycený tuk a trans tuku všechny práce na zvýšení hladiny cholesterolu v těle. Vysoké hladiny cholesterolu v krvi zvyšují riziko mrtvice a koronárního srdečního onemocnění. Ministerstvo zemědělství USA doporučuje, aby méně než 10% denních kalorií pocházelo z nasycených tuků a že dospělí se zdravými hladinami cholesterolu konzumují denně více než 300 mg cholesterolu.

Vejce a oleje

Žloutky jsou nejvyšším zdrojem cholesterolu v potravě a konzumují oleje s vysokým obsahem nasycených a trans-tuků, jako jsou palmové a kokosové oleje, mohou významně zvýšit hladinu cholesterolu v krvi. Vyměňte vaječné žloutky za vaječné bílé nebo náhražky vajec a při vaření nebo přípravě šalátových dresinků používejte olivový nebo kanolový olej.

Maso a drůbež

Maso a drůbež jsou hlavními zdroji cholesterolu, přičemž jedna dávka obsahuje až 70 miligramů cholesterolu. Organické maso – srdce, játra, mozek – jsou dokonce vyšší v cholesterolu a obsahují asi 350 miligramů cholesterolu na porci. Odstranění kůže z drůbeže sníží příjem cholesterolu a nahradí červené maso za 6 uncí bílého masa nebo ryb, pomůže udržet hladinu cholesterolu pod kontrolou, podle American Heart Association.

Mléčné výrobky

Mléčné výrobky, včetně sýrů, zmrzliny a mléka, jsou jedním z primárních zdrojů nasycených tuků a cholesterolu v USA. Podle Harvardovy školy veřejného zdraví. Pouze 1 polévková lžíce másla obsahuje 10 procent denní hodnoty cholesterolu a 1 šálek plnotučného mléka poskytuje až 12 procent denní hodnoty podle FDA. Volba mléka s nízkým obsahem tuku a mléčných výrobků, volba zmrzlého jogurtu na zmrzlinu a používání másla při jídle a jídle pomalu snižují příjem cholesterolu.

Občerstvení a zpracované potraviny

Komerčně připravené pečivo a zpracované potraviny jsou typicky vysoké v trans tucích, které zvyšují hladinu LDL a zároveň snižují hladinu HDL, což je dobrý cholesterol. Harvard School of Public Health uvádí, že odstranění trans-tuku z stravy může významně snížit riziko onemocnění srdce a smrti. FDA uvádí, že jeden koblih obsahuje 8 procent denní hodnoty cholesterolu.