Jak nemusíte být zastrašeni v posilovně

Pokud jste v posilovně nová, neznámé uspořádání tělocvičny vás může trochu nervózní.

Otevřené prostory mohou být zastrašující, “říká Cindy Whitmarshová, odborník na fitness a výživu v San Diegu.” Kardio stroje se mohou cítit příliš blízko a agresivní prodejci samozřejmě mohou poslat kohokoliv, kdo je balil.

Jackie Warnerová, trenér celebrit a majitelka tělocvičny Beverly Hills dodává, že nedostatek znalosti o vybavení a “tělocvičně etiketa” může vystrašit mnoho lidí od klubů zdraví.

Ale nejpopulárnější seznam většiny odborníků je: “Nebojte se žádat o pomoc.” Pokud nevíte, jak používat konkrétní zařízení, nebojte se požádat o školení, říká Warner. “Měli by být vždy ochotni pomoci. A pokud se tak nestane, okamžitě opusť tělocvičnu.

A přestože může být nervózní přerušení něčího tréninku, je dobré požádat někoho, aby “pracoval” (obchodování s dělenými sety na stejném stroji). “Měli by být víc než ochotni vás nechat,” říká Warner. “A pokud to neudělají, porušují etiketu v tělocvičně.

Jedna z největších mylných představ o tělocvičně je, že všichni jsou již ve tvaru.

Nebojte se mluvit

Získejte nějakou perspektivu

Cvičit své sebevědomí

Co myslíš?

Mnoho mých klientů uvedlo, že nejsou dostatečně schopni jít do tělocvičny, “uvedl Karyn M. Gallivan, osobní trenér a instruktor v oboru Lidská výkonnost a sportovní vědy na státní univerzitě v Tennessee.” Když lidé jsou mimo tvar, Obzvláště když mají nadváhu, mají pocit, že jsou si vědomi.

Pravdou je, že nikdo není dokonalý. A všichni jsou v tělocvičně z tohoto důvodu – zlepšit. Je to prostě to, že každý má poněkud odlišný výchozí bod.

Tělocvična má všechny druhy osob – mladé, staré, chudé, těžké, mužské i ženy.

První návštěva tělocvičny je jako první den ve škole, “říká Trent David, osobní trenér v Gold’s Gym v Hollywoodu v Kalifornii.” Možná se vám to nelíbí, může se to zdát divné a spousta lidí to nenávidí. Ale ty to projdeš a ty dobře.

Marketing většiny tělocvičny a zdravotních klubů se zdá, že udržuje myšlenku, že jsou postaveny a krásné. Skoro nikdy nevidíte, že lidé s nadváhou se pořádně počínají ztrátou libry nebo dvě v reklamách v tělocvičně. Oni obvykle ukazují šest-balení hunks a velikost-nula krásy královny.

Ale věci se mění, protože průmysl uznává potřebu oslovit zákazníky všech tvarů, velikostí a úrovní fitness. To vedlo k vzniku klubů zaměřených na konkrétní skupiny.

Křivky, například, se zaměřují na potřeby ženské cvičení. A nárůst počtu menších, butikových tělocvičen, stejně jako studia Pilates a jóga, mluví o potřebě všech druhů různých pracovních prostor.

Zatímco nikdo není imunní vůči novým těhotenstvím, odborníci říkají, že ženy, obzvláště ti starší 40 let, jsou ti, kteří mají největší šanci obávat chodit do posilovny. To, říká Gallivan, se vrací zpět k mylné představě, že tělocvičny jsou doménou svalové a dokonalé.

Warner poznamenává, že mnoho žen se také nezúčastnilo na druzích školních sportů, které vyžadovaly cvičení v posilovně. Obecně řečeno, více mužů je alespoň obeznámeno s atmosférou a zkušenostmi v tělocvičně.

Ti, kteří nejsou obeznámeni s fungováním tělocvičny, by měli zvážit investování do osobního trenéra, i když je to jen na pár setkání. Ale ujistěte se, že víte, jaké jsou vaše cíle, a ujistěte se, že je uvedete u svého trenéra. Také se ujistěte, že trenér ví, že chcete být schopni samostatně pracovat.

Whitmarsh říká, že práce s přítelem nebo ve skupině také pomáhá některým lidem získat důvěru v tělocvičně. A je to další způsob, jak vás motivovat k tomu, abyste se ukázali pro svůj trénink.

S tímto vším se můžete začít pohybovat kolem vašich obav z chodu do posilovny. A jednoho dne brzy byste se možná ocitli úplně doma v tělocvičně a přemýšleli jste o tom, co se týče této úzkosti.

Půjde do tělocvičny jednoho z vašich novoročních usnesení? Nebo je součástí nového plánu hubnutí? Nebo možná jen chcete začít nějaké zdravější návyky. Jste trochu nervózní, když poprvé vstoupíte do tělocvičny (nebo se vracíte po přestávce)? Zaznamenala některá z těchto rad s vámi? Co byste řekli těmto nováčkům? Podělte se o své myšlenky, příběhy a návrhy do níže uvedených komentářů!