Potraviny s nízkým obsahem cholinů

Přehled

Cholin je základní živina, považovaná za vitamín, podle institutu Linus Pauling Institute. Vaše tělo je schopno syntetizovat nějaký cholin, ale nestačí k udržení zdraví. Dodávání stravy s cholinem je nezbytné pro paměť, fungování svalů a metabolismus tuků. Vysoké dávky cholinu mohou produkovat rybí tělový zápach, zejména u vzácné poruchy nazývané trimethylaminurie nebo TMAU. Tento syndrom může způsobit sociální izolaci a depresi, což nutně vyžaduje nízké obsahy cholinových potravin.

Mlékárna

Přiměřený denní příjem, nebo AI, pro cholin je stanoven lékařským ústavem na 550 mg denně. Vyhýbání se cholinu ve vaší stravě je doporučeno, pokud trpí TMAU, konstatuje Office of Rare Diseases Research. Mléčné výrobky obecně mají vysoký obsah cholinu, ale některé položky mohou být přijaty pomalu. Zahrnují vejce na 1,1 mg cholinu na 100 mg potravy, náhražku prášku ve formě krému ve výši 2,2 mg na 100 mg a částečně odstředěné mléko s nízkou vlhkostí při 14,1 na 100 mg potravy.

Cereálie

Ministerstvo zemědělství Spojených států uznává, že téměř 1 procenta Američanů může mít problémy s cholinem, TMAU a rybími tělovými zápachy. Za tímto účelem vyvinula databázi potravin obsahujících cholin. Obiloviny, které jsou relativně nízkým obsahem cholinu a které obsahují méně než 14 mg na 100 mg potravy, zahrnují křupavý máslový křup Cap’n Crunch, Kelloggova rýže Krispies, Kellogg’s Fruit Loops, Kellogg’s Corn Flakes, Kellogg’s Cocoa Krispies, pravidelné, rychlé a okamžité ovesné vločky , A krém z pšenice.

Ovoce a zelenina

USDA uvádí většinu ovoce jako méně než 12 mg na 100 mg potraviny, s výjimkou sušených meruněk ve 13,9 mg, avokádo ve 14,1 mg, klementinek a sušených fíků kolem 14,5 mg a pomerančového džusu z koncentrátu na 19 mg. Zelenina, která obsahuje méně než 12 mg cholinu, obsahuje konzervovanou nebo surovou řepu, surovou zelí, mrkev, celer, okurky, kadeř, salát, cibuli, papriku, squash, cukety a rajčata.