Cvičení na kloubní tendonitidu

Rutiny stability

Kolenní tendonitida je zánět kolenních šlach. Koleno je nejdůležitějším kloubem ve vašem těle. Pokud jsou šlachy zapálené, mohou způsobit bolest a bránit pohybu. Existuje celá řada cvičení, které můžete provést, abyste zmírnili bolesti kloubní tendonitidy. Tyto cviky pracují tím, že zlepšují sílu a pružnost vašich šlach a kolenních svalů. Je důležité poradit se svým lékařem, když máte bolesti kolene před zahájením cvičení.

Silné rutiny

Zlepšení vaší stability je základem cvičení kolenní tendonitidy. Kolenní tendonitida může způsobit svalovou nerovnováhu, která ovlivňuje vaši stabilitu a rozsah pohybu. Zkrácení této nerovnováhy posílí šlachy, čímž se zvýší celková mobilita vašeho kolena. Čím silnější je vaše koleno, tím méně je pravděpodobné, že máte opakující se tendonitidu. Tato cvičení mohou zahrnovat jednoduché protahování kolenního kloubu ve všech směrech pohybu a stojící na jedné noze. Použijte křeslo, abyste pomohli vyvážit během těchto cvičení stability. Když jste připraveni postupovat, sedněte na stabilní kuličku a jemně ji posouvejte zepředu dozadu a ze strany na stranu. Jakmile jste spokojeni s míčem, přidejte rozšíření nohou a kadeře nohou do rutiny.

Rutiny pružnosti

Jakmile stabilita kolena není problém, můžete postupovat k silovým cvičením. Začněte přidáním silových cvičení do rutiny pomocí své vlastní tělesné hmotnosti dříve, než postupně přidáváte váhy. Jednoduché dřepy na dřevo a dřevěné dřepy jsou například statické cviky ke zlepšení kolenního kloubu a svalů kolem kolena. Když se stáváte silnějším, zkuste prodlužovat nohy a kudrnaté nohy na stroji bez váhy, než postupně přidáváte váhy do strojů.

Vodní cvičení

Po návratu síly kolenního kloubu se můžete přidat pomocí cvičení na flexibilitu, které pomohou vaší tendonitidě. Pokročilé verze vašich základních úseků vám to pomohou dosáhnout. Snažte se dělat quadricep a hamstring táhne při postavení nebo se připojit k třídě Pilates vedené certifikovaným instruktorem. Reformer Pilates používá stroje s řemenicemi a lany v pokročilých rutinách. Podle Josefa Pilatesa, zakladatele Pilates, “Několik dobře navržených pohybů, řádně provedených ve vyváženém pořadí, stojí za hodinu dělat nedbalou kalistenci nebo vynucené vyklepání.”

Biomechanika

Opuch způsobený tendonitidou může způsobit, že tradiční cvičení jsou velmi bolestivé. Dělat vodní cvičení jsou životaschopnou alternativou, která vám pomůže dokončit cvičení s menším množstvím bolesti. Cíle a teplota vody mohou také uklidnit bolesti svalů a napětí. Pomocí kickboardu, střídat dělá flutter, backstroke a prsa kicks uvolnit a posílit šlachy kolem kolena. Podle Brad Walkera, zakladatele Institutu protahování, může být vodní aerobik použit pro zlepšení pružnosti, rozsahu pohybu, síly a posturálního zarovnání, které jsou mimořádně přínosné při zmírnění kloubní tendence.

Kolenní tendonitida je primárně nadměrné zranění v důsledku biomechaniky vašeho kolena. Pomocí pokročilého trenéra nebo terapeuta můžete nastavit biomechaniku pohybu kolen, abyste pomohli zmírnit tendonitidu. To může zahrnovat posilování cílených svalů kolem kolena a použití pokročilého protahování pro uvolnění dalších. Můžete také být vybaveny pro ortézu. Změna biomechaniky je pokročilá technika a vyžaduje lékařský směr.