Domácí léky pro nohy puchýře

Pierce blistr

Blistry se mohou objevit na nohou v důsledku tření, ke kterému dochází při nošení obuvi nebo sandálů. Blistr může začít jako vak naplněný tekutinou, který je většinou bezbolestný. Když dojde k výbuchu, může dojít k vylití čiré tekutiny a bolestivosti. Léčba páteřních puchýřků se obvykle provádí doma, ale časté puchýře nebo vředy, které se nakazí, by měly být ošetřeny lékařem.

Chraňte vřed

Vypouštění tekutiny z blistru může snížit bolest a zahájit proces hojení. Pokračovat v chůzi nebo běhání s blistrem, který je plný tekutiny nebo krve, může způsobit více bolesti. Tření, které způsobilo blistru, může otřít horní vrstvu kůže a prohloubit ránu. Místo toho může být blistr bezpečně propíchnut po několika jednoduchých krocích. Jednotlivci by měli vyčistit blistru otryskáním alkoholu a koulí z bavlny. Ostrá jehla by měla být dezinfikována čistou bavlněnou kouli napuštěnou v třecím alkoholu. MayoClinic.com navrhuje propíchnutí blistru v blízkosti okraje na několika místech. Po provedení několika děr se tekutina může vyčerpat. To by mělo být opakováno dvakrát více v 12-hodinových intervalech, naznačuje MotherNature.com.

Namáčení

Ať už je bublina vystavena jednotlivci nebo z pravidelného pohybu nohou, vřed, nazývaný také otevřená rána, by měl být chráněn před infekcí. To lze provést aplikací tenké vrstvy antibiotické masti na blistr a zakrytí obvazem nebo sterilní gázovou podložkou a lékařskou páskou.

Namočení nohy do lázně s teplou vodou a velkorysá sada solí Epsomu mohou podpořit uzdravení. Některé píchání může dojít, když je noha ponořena do vody. Noha by měla být namočena po dobu 15 až 20 minut jednou denně, dokud se blistr nezhojil. Tento lék je také vhodný pro prevenci budoucích puchýřů tím, že minimalizuje noční pot, podle MotherNature.com. Jednotlivci s problémy s potem mohou používat kukuřičný škrob, dětský prášek nebo jiné sušící prášky, které absorbují vlhkost a snižují tření. Vysoušecí prostředky mohou také snížit bolest spojenou s hojivým blistrem.