Domácí léky pro perorální drozd dospělých

Ústní drozd se vyvíjí kvůli nadprodukci houby Candida albicans, formy kvasinek. Ústní drozd je charakterizována krémovými bílými skvrnami, které se objevují na jazyku a tvářích úst. Tato místa jsou bolestivá a při poškrábání krvácejí lehce. Candida albicans je běžná v ústech, ale je kontrolována zdravým bakteriím při nadměrném růstu. Zhoršený imunitní systém nebo nadbytek antibiotik může zabít zdravé bakterie. Lékaři mohou předepsat léky, ale mnoho lidí se rozhodne léčit infekci doma.

Probiotika jsou doplňky nebo potraviny, které pomáhají obnovit zdravé bakterie, které žijí v těle. MayoClinic.com říká, že probiotika nezabíjí Candida houbu, ale místo toho dovolí tělu znovu sestavit obranu proti kvasinkám, což mu umožňuje přirozeně zabíjet přerůstání. Acidophillus doplňky a jogurt obsahují probiotika. Přídavek acidofilu přichází ve formě tobolek a je často užíván několikrát denně, dokud se infekce nevyčistí. Jogurt přirozeně obsahuje miliony zdravých bakterií, které mohou pomoci léčit drozd a dokonce zlepšit trávení. Nesladený prostý jogurt funguje nejlépe pro léčbu drozd, protože kandida vychází z cukru, který se často nachází v ochucených, slazených jogurtech.

Zdravé bakterie v těle uvolňují peroxid vodíku a zabíjejí kvasinky. Použití směsi zředěného tří procent roztoku peroxidu vodíku zabije drozd, stejně jako zdravé bakterie, podle National Institute of Health. NaturalNews.com také nabízí jablečný jablečný ocet jako způsob léčby candida albicans. Jablečný ocet má přirozené enzymy, které regulují přítomnost kandidy v těle. Jablečný jablečný ocet také obnovuje hladinu pH těla, aby bojovala proti nadměrnému růstu kandidů. Pro léčbu perorálního drozdního syrového jablečného octa je nejlepší. Jedna lžíce jablečného octa by měla být užívána každý den, dokud se infekce nevyřeší. Jablečný jablečný ocet má silnou chuť a vůni. Většina lidí je snazší užívat, pokud se nejdříve zředí vodou a usrká po celý den. Ohřívání vody a přidávání medu může způsobit, že ocot do chutnějšího čaje, zatímco jiní jej posypeme přes saláty.

Mnoho rostlinných doplňků má antifungální vlastnosti. Některé bylinné doplňky mohou být jedovaté, pokud nejsou správné. Lidé, kteří chtějí používat bylinky, by se měli vždy před použitím poradit s licencovaným odborníkem. Kůra Pau d’arco může pomoci vyřešit infekci drozd, když je užíván jako čaj, a to dvěma polévkami byliny na jeden litr vody. To může být dokonce použito jako sprcha, když trpí vaginální kvasinkou infekce, podle University of Maryland Medical Center. Olej z čajovníku funguje, aby účinně léčil drozd, když se používá jako ústní voda. Olej z čajovníku je však po požití toxický a lékař by měl dohlížet na jeho používání. Lékařské centrum Univerzity v Marylandu také říká, že gel z granátového jablka byl prokázán stejně účinný jako gel mikonazolu na předpis při léčení drozd způsobených zubními protézy.

Probiotika

Ústní výplachy

Bylinné doplňky