Domácí prostředky pro kontaktní dermatitidu

Přehled

Zda jsou případy kontaktní dermatitidy způsobeny podrážděním kůže nebo alergickou reakcí, domácí léky jim pomohou rychle vyčistit. Kontaktní dermatitida se vyskytuje, když se lidé dotýkají tvrdé látky, například bělidla, opakovaně nebo když se dotýkají něčeho, na co jsou alergičtí, například některých rostlin, chemikálií nebo kovových šperků., Svrbivé, bolestivé červené vyrážky, které mohou interferovat se spánkem Bdění. Zatímco kožní příznaky zmizí samy o sobě během několika týdnů, domácí léčba je může vyřadit mnohem dříve.

Dráždivé odstranění

Kontaktní dermatitida nezmizí, pokud se pacienti i nadále vystavují dráždivé látce nebo alergenu. Stanovení zdroje podráždění nebo alergické reakce musí nastat nejdříve, následované kroky k odstranění látky z prostředí pacienta. Lékařské centrum University of Maryland (UM) doporučuje dobře umývat kontakt s kůží s jemným mýdlem a vodou, oplachovat Vypněte všechna mýdla. Pokud dojde během jedné hodiny po kontaktu, může to úplně zabránit. Oblečení, ložní prádlo nebo cokoli jiného, ​​co by mohly být kontaminovány, by měly být ihned vyprané.

Léčivé prostředky

Když tělo trpí dráždivou expozicí nebo alergickou reakcí, buňky uvolňují histaminy, které způsobují zánět kůže. Topické a perorální léky se zabývají příznaky kontaktní dermatitidy, jako je zarudnutí, svědění a plačící vředy. Americká astma a alergie nadace doporučuje lokální hydrokortisonové krémy, které uklidní zápalové teplo a svědění. Calamine lotion se zabývá těmito příznaky, stejně jako zajišťuje sušení pro blistry, které vylučují tekutinu. Domácí léčba závažného svědění může zahrnovat užívání perorálních antihistaminik, jako je difenhydramin, který nepotřebuje předpis.

Vodoléčba

Svědění může přetrvávat, když se medikace opotřebovává mezi dávkami. Symptomy alergických reakcí mohou být silnější než ty, které souvisejí s dráždivou kontaktní dermatitidou. Pro dodatečnou úlevu od nepohodlí pacienti mohou užívat chladné sprchy nebo léčebné lázně. Klinika Mayo naznačuje namáčení ve vaně studené vody připravené postřikem pečící sody nebo koloidní ovesné vločky. Tato jemně mletá ovesná vločka je zaměnitelná s dětskou ovesnou kaší a lze ji nalézt v komerčních ovesných lázních. Mezi dalšími domácími ošetřeními, které pokrývají kožní vyrážku s chladným, mokré gázové obvazy uklidní a chrání oblast.

Opravné prostředky proti poškrábání

Lékařské centrum UM poukazuje na to, že někdy opouští postiženou kůži samotnou, je to nejlepší domácí léčba. Dotknutím se vyrážky s kontaminovanými prsty se mohou rozptýlit dráždivé částice. Škrábání pokožky může také způsobit zlomeniny, které vedou k infekci. Pacienti, kteří mají tendenci podvědomě poškrábat, mohou nosit měkké bavlněné rukavice, které účinně zabraňují poškrábání při spánku.