Přísady v hroznových oříšcích

Přehled

Pošty hroznů-Ořechy byly kolem od 1800 – a tam nejsou hrozny ani ořechy zahrnuté v receptu. Ve skutečnosti článek z roku 2009 v časopisu The Wall Street Journal oživil počáteční dietní tvrzení společnosti Postum Cereals o této poměrně neobvyklé přípravě, která se stala sedmou největší prodávanou studenou obilovinou v Americe. Jako jeden zaměstnanec v továrně, kde se vyrábí hroznové ořechy, je hroznová ořech “chleba.

Celá zrna

Základem pro hroznové ořechy je mouka. Podle “The Wall Street Journal” to zahrnuje mouku z červené i bílé pšenice. Přidejte sladovou ječmenovou mouku do pšenice a máte téměř vše, co je potřeba k výrobě nugetů. Podle webové stránky pošty jedna dávka obsahuje více než 100 procent tělesné doporučené denní dávky celých zrn.

Sladké a pikantní

Maltóza z ječmenné mouky je jediným cukrem v hroznových oříšcích. V procesu se přidává sůl a kvasnice, pravděpodobně pro chuť.

Vitamíny a minerály

Zbytek výživy hroznů a ořechů pochází z přidaného opevnění železa, vitaminů B, zinku, vitamínů A a D a kyseliny listové. Více stopových prvků, které jsou v mixu přidány, zahrnují fosfor, hořčík a měď.

Žádné tajemné složky

Hroznové ořechy nemusí mít nic společného s hrozny nebo ořechy, ale tvrzení společnosti, že je 100% přírodní, je podpořeno seznamem ingrediencí obilovin. V Hroznových oříšcích není žádná jediná složka, která je těžké kouzlit nebo vyslovit.