Seznam běžných onemocnění lidí

Srdeční choroba

Nemoc vždycky sužuje živé věci. Některá onemocnění jsou předávána z jedné osoby do druhé prostřednictvím infekcí, jako je například chřipka. Jiné se vyvíjejí kvůli environmentálním problémům, jako je kouření nebo prostřednictvím buněčné mutace. Lékařská komunita pracuje na pochopení a léčbě všech forem lidských onemocnění.

Rakovina

Srdeční onemocnění, uvádí Mayo Clinic states, je obecný termín používaný pro všechny typy onemocnění souvisejících se srdcem. Kardiovaskulární onemocnění je například stav, který zahrnuje blokaci krevních cév a zúžení tepen. Tyto problémy mohou vést k mrtvici, angíně nebo bolesti na hrudi a infarktu. Jiné nemoci srdce – a existuje mnoho – zahrnují takové problémy, jako je arytmie, při níž srdce poráží příliš pomalu, příliš rychle nebo nepravidelně, koronární arterie a vrozené srdeční vady, mimo jiné. Odborníci hlásí srdeční onemocnění jako špičkový zabiják dospělých na světě.

Artritida

Existuje mnoho forem rakoviny, druhá hlavní příčina smrti za srdeční choroby. Ať už jde o rakovinu prsu, rakovinu kůže, rakovinu plic nebo jakoukoli jinou formu, rakovina je charakterizována abnormálními buňkami, které napadají a zničí zdravou tělesnou tkáň. Tyto mutované buňky mohou tvořit nádory, které napadají specifické oblasti těla a pak se šíří do jiných orgánů.

STD

Typy artritidy zahrnují osteoartritidu, revmatoidní artritidu, dnu, ankylozující spondylitidu a další. Každý má různé příčiny, ale všechny jsou charakterizovány zánětem specificky v kloubech, podle National Institutes of Health. Nejčastější formou je osteoartróza, která postihuje klouby v dolní části vašeho zády, krku, rukou, kolen a boků. Dna obvykle postihuje nohy a je způsobeno tvorbou kyseliny močové, která krystalizuje. Hlavním příznakem jakékoli formy artritidy je bolest. Neexistuje lék, ale pro léčbu příznaků je k dispozici mnoho léků.

Vysoký krevní tlak

Sexuálně přenosné nemoci zahrnují virus viru lidské imunodeficience nebo HIV, kaporavku, syfilis a herpes. Tato onemocnění mohou postihnout různé oblasti těla. Například kapavky mohou ovlivnit krk, konečník, močovou trubici a u žen i děložního čípku. Tato onemocnění jsou přenášena téměř výhradně sexuálním stykem. Všechny jsou infekce, pro které nejsou k dispozici léčiva. Existuje však mnoho léků na léčbu symptomů.

Vysoký krevní tlak nebo hypertenze je onemocnění, které nakonec postihuje téměř každého člověka ve stáří, uvádí Mayo Clinic. Typicky je způsobena zúžením krevních cév, což zase nutí vaše srdce, aby pumpovalo krev v krvi silněji. Pokud není léčena, může to vést k mrtvici a infarktu. Existuje mnoho léků, které mohou účinně léčit toto závažné onemocnění.