Seznam neléčitelných chorob

Přehled

Bylo řečeno, že trpíte nevyléčitelnou formou rakoviny nebo že konečná nemoc může být docela zničující. Léčba a léčba nemusí být schopna úplně odstranit postižené tkáně nebo zvrátit průběh onemocnění. Lékařský pokrok umožnil mnoha lidem trpícím nemocemi, které by neměly být léčitelné, aby mohli žít déle a zároveň zvládat symptomy svých onemocnění. Existuje mnoho takových onemocnění, pro které vědci stále hledají lék.

Rakovina plic s malými buňkami

Rakovina plic je smrtelné onemocnění, ve kterém je průměrné přežití bez léčby 2 až 4 měsíce, říká MedlinePlus. Uvádí, že 15 procent rakoviny plic je typu malých buněk. Tento typ rakoviny plic se může rychle rozptýlit a vyvolat zmatek v těle. Příznaky malobuněčného karcinomu plic zahrnují dechové napětí, sípání, vykašlávání krve, neúmyslné ztráty hmotnosti a bolest na hrudi. Tento typ rakoviny plic může také vést ke špatné chuti k jídlu, horečce, chrapotům, potížím s polykáním a otokům obličeje. V některých případech to může vést k slabosti a změnám v hlasu; malobuněčná rakovina plic se obvykle vyskytuje jako důsledek kouření. Chemoterapeutické léky jako etopside spolu s radiační léčbou mohou pomoci zvládnout příznaky malobuněčného karcinomu plic, ale Nevyléčí to. MedlinePlus říká, že operace pomáhá jen několika lidem, protože malobuněčná rakovina plic se zpravidla šíří v době, kdy je objevena.

Alzheimerova choroba

Alzheimerova choroba, známá také jako senilní demence, je onemocnění, které ovlivňuje schopnost myslet, pamatovat a chovat se normálně. Podle MedlinePlusu obvykle dochází k úmrtí na Alzheimerovu chorobu v důsledku infekcí nebo selhání orgánů. Příznaky Alzheimerovy choroby zahrnují kognitivní poruchy, jako je zapomnění konverzace, jména příbuzných a nemožnost vyřešit i menší problémy. Mezi další příznaky patří ztráta na známých cestách, ztráta věcí a změna osobnosti. Po čase může dojít k inkontinenci, problémům s polykáním, depresi, agitovanosti a násilnému chování. Rodinná anamnéza, která je ženskou a trpí traumou hlavy, se považuje za riziko pro rozvoj Alzheimerovy nemoci. Příčina Alzheimerovy choroby není známa, přestože geny a životní prostředí mohou hrát roli, tvrdí MedlinePlus. Léčba Alzheimerovy choroby neexistuje, ale léky, jako je donezepil a memantin, mohou být použity k léčbě příznaků. Doplňky, jako je vitamin B12 a bylinky, jako je ginkgo biloba, mohou být také použity pro zvládnutí příznaků.

Creutzfeldt-Jakobova choroba

Klinika Mayo uvádí, že Creutzfeldt-Jakobova nemoc (CKD) je potenciálně smrtelná mozková onemocnění, která působí jako Alzheimerova nemoc. Specifické příznaky této nemoci zahrnují potíže soustředění, změny osobnosti, problémy s pamětí, sociální stažení, svalové křeče a nedostatek Koordinace. CKD může také vést k problémům s chůzí, halucinacemi, rozmazaným viděním, slepotem a komátem. Mezi další možné účinky patří infekce, respirační selhání a srdeční selhání, říká klinika Mayo. Neexistuje žádná léčba nebo účinná léčba CKD.