Symptomy střevní kandidózy

Přehled

Intestinální kandidóza je stav způsobený kvasnicovitou houbou Candida albicans. Candida albicans je označována jako kvasnice a je obvykle přítomná ve střevech, krvi a vagině. V gastrointestinálním traktu je hladina Candida albicans kontrolována bakteriemi, která jsou také běžně přítomna. Nerovnováha může způsobit přeměnu Candida albicans a vyústit v intestinální kandidózu, což je stav, který se také označuje jako syndrom kvasinek.

Obecné příznaky

Intestinální kandidóza může vyvolat pocit obecné nemoci. Může také způsobit chronickou únavu a způsobit, že lidé touží po sladkosti.

Gastrointestinální příznaky

Intestinální kandidóza může způsobit plynatost, nadýmání a střevní křeče. U kojenců může dojít k plicní vyrážce. Srdce svrbení je dalším příznakem. Lidé, kteří mají střevní kandidázu, mohou střídat mezi zácpou a průjem.

Drozd

U střevní kandidózy se Candida albicans může šířit a způsobit tvorbu drozd, což je stav, který způsobuje, že na jazyku vzniknou vyvýšené bílé skvrny. Tyto záplaty mohou být oškrábány, aby odhalily zanícené tkáně.

Nervový systém

Candida albicans může ovlivnit nervový systém. Symptomy mohou zahrnovat depresi a podrážděnost. Lidé s intestinální kandidózou mohou také mít problémy se soustředěním nebo udržením pozornosti.

Příznaky střevní kandidózy zahrnují problémy s imunitním systémem, jako je výskyt alergií a citlivost na určité chemické látky. Také může dojít ke snížení schopnosti bojovat s infekcemi.

Imunitní systém

Intestinální kandidóza může mít vliv na hormonální systém. Může způsobit nesrovnalosti v menstruačním cyklu a snížené libido. Mohou také existovat vaginální kvasinkové infekce a časté infekce močového měchýře.

Další příznaky