Složky v tresemmãł šamponu

Přehled

Tresemme je řada produktů pro péči o vlasy, které využívají marketing, který spotřebitelům přináší výrazný styl salonu při hlubokých slevových cenách. Společnost má kompletní řadu šamponů, kondicionérů a pomůcek na úpravu vlasů. Použití Tresemme Deep Cleansing Shampoo jako příkladu obsahuje 21 složek uvedených kromě vody, zeleně 5 pro barvu a obecnou vůni.

Čisticí prostředky

Čisticí prostředky jsou ingredience, které čistí vlasy. Jsou to prací prostředky. V Tresemme Deep Cleansing Shampoo jsou tři čisticí prostředky: laurylsulfát amonný, kokamidopropylbetain a hydrolyzovaný pšeničný protein kokodimoniumhydroxypropyl. Kokamidopropyl betain je také pěnivým činidlem, podle databáze online kosmetiky Skin Deep. Lakylsulfát amonný je také povrchově aktivní látkou, jak je uvedeno na webových stránkách Cosmetics Info, stejně jako kokosimoniumhydroxypropylhydrolyzovaný pšeničný protein podle Skin Deep. Povrchově aktivní látky pomáhají výrobku snadno klouzat po vlasech.

Kondicionéry na vlasy

Kondicionéry na vlasy fungují tím, že vlasy vyhlazují a udržují je měkké. Zlepšují vzhled vlasů. V přípravku Tresemme Deep Cleansing Shampoo jsou tři vlasové kondicionéry: hydrolyzovaný keratin, panthenol a niacinamid, podle Skin Deep. Hydrolyzovaný keratin může také působit jako antistatické činidlo a zvlhčovadlo. Panthenol je derivát vitaminu B5, který může být také mazivo, podle informací Cosmetics.

Vůně

Vůně tohoto výrobku jsou amylcinnamal, butylfenylmethylpropion a limonen. Limonen může podráždit některé lidi s citlivou kůží, podle internetových stránek Cosmetics Cop.

Antioxidanty

Antioxidanty jsou látky, které zabraňují poškození volnými radikály a chrání vlasy a pokožku. V tomto šamponu existují dva antioxidanty: kyselina askorbová a tokoferylacetát. Kyselina askorbová je dalším názvem vitaminu C, podle informací o kosmetice.

Konzervační látky chrání produkt nebo vzorec před poškozením rychle, ale zabraňují růstu hub, plísní a bakterií. V tomto šamponu jsou tři konzervační látky: DMDM ​​hydantoin, kyselina citrónová a extrakt z ovoce Citrus grandis nebo grapefruit. Kyselina citronová může být také vůně.

Rozpouštědla pomáhají složkám rozpustit a vytvářet emulze. Polysorbát 20 je rozpouštědlo v tomto šamponu podle informací Cosmetics a je schváleno Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv a přehledem kosmetických přísad.

Zvlhčovače jsou prostředky, které pomáhají udržovat vlasy hydratované, hladké a měkčí. Mohou také být zvlhčujícími činidly a změkčovadly, udržují vlasy z vysychání a stávají se křehkými. Hydratačními činidly v tomto šampónu Tresemme jsou biotin, propylenglykol a extrakt Citrus medica limonum peel. Biotin je také známý jako vitamin B7 a je ve vodě rozpustný, podle informací Cosmetics. Propylenglykol může být zvlhčovadlo a pomáhá dodávat přísady do pokožky a vlasů, podle Cosmetics Cop. Citrus medica limonum peelingový extrakt má zvláčňující vlastnosti a je bezpečný pro použití podle informací o kosmetice.

Tato činidla se váží s kovy a ionty ve vzorci, aby se sloučenina zhoršovala. Spojujícím prostředkem v tomto šamponu je podle Cosmetics Info disodná EDTA.

Zahušťovače udržují výrobek v krémovějším stavu, než je běh. Zahušťovadlo v tomto šamponu je chlorid amonný, podle údajů Cosmetics.

Konzervační prostředky

Rozpouštědla

Vlhkoměry

Vazebná činidla

Zahušťovadlo